Gdyńskie podstawówki wysoko w rankingach!

i

Autor: gdynia.pl

Gdyńskie podstawówki wysoko w rankingach!

2022-05-09 7:25

W ostatnim czasie ranking najlepszych szkół podstawowych w Polsce opublikował portal waszaedukacja.pl. Uwzględniono w nim ponad dziewięć tysięcy szkół podstawowych.

Ranking portalu waszaedukacja.pl za 2022 rok prezentuje ponad 9 tysięcy szkół samorządowych z Polski, na łącznie ponad 14 tysięcy placówek publicznych i niepublicznych. Znalazły się w nim również gdyńskie podstawówki. 12 z nich znalazło się w pierwszym tysiącu najlepszych szkół w Polsce. Najlepszy wynik uzyskała Szkoła Podstawowa nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego, od lat znana ze świetnych wyników nauczania. Zajęła 77. miejsce w kraju, a drugie w Gdyni, po plasującej się na pozycji 54 prywatnej Amerykańskiej Szkole Podstawowej.

To wielki sukces naszego środowiska edukacyjnego. Większość naszych szkół podstawowych, prowadzonych przez miasto, jest wśród 30% najlepszych placówek w Polsce. Do tego mamy jedne z najlepszych liceów w Polsce, znakomite szkoły branżowe, których uczniowie osiągają sukcesy na całym świecie. To świetny argument dla naszej młodzieży, aby kontynuować naukę w Gdyni, a dla młodych z całej Polski znakomity sygnał otwartości naszego środowiska edukacyjnego

– mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Ranking powstał w oparciu o dane komisji egzaminacyjnych (okręgowych i centralnej) oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Ujęte są w nim dane dotyczące egzaminów ósmoklasistów oraz osiągnięcia z olimpiad przedmiotowych. W rankingu uwzględniono także szkoły niepubliczne. Na kolejnych miejscach po SP 18 uplasowały się: na miejscu 213 Szkoła Podstawowa nr 20 im. 2 Morskiego Pułku Strzelców, a na miejscu 628 Szkoła Podstawowa nr 8 im. Obrońców Helu. W pierwszym tysiącu najlepszych szkół w Polsce znalazły się jeszcze SP nr 42, 46, 34 i 16 oraz gdyńskie szkoły niepubliczne. Pełen ranking jest dostępny pod tym adresem. Można także sprawdzić jak radzą sobie poszczególne placówki z Gdyni. Dodajmy, że w rankingu nie ma wszystkich gdyńskich szkół.

Wokalista grupy Chemia o płycie „Something to belive in”