Kacze Buki S6

i

Autor: Paweł Lemke

Gdynia. Miasto składa dwa zawiadomienia na policji ws. budowy Trasy Kaszubskiej

2022-09-23 9:00

Gdynia skarży się policji na wykonawcę Trasy Kaszubskiej. Miasto złożyło dwa zawiadomienia o możliwości popełnienia wykroczenia przez spółkę PolAqua. Oba dotyczą braku konsultacji z gdyńskim magistratem w sprawie zmian w organizacji ruchu, co w rezultacie przekłada się na paraliż komunikacyjny południowych dzielnic.

- Problemy mają miejsce systematycznie. Co więcej, wygląda na to, że firma PolAqua kieruje się wyłącznie swoim interesem, zupełnie ignorując problemy, które powoduje dla tysięcy Gdynian. W ostatnim czasie problem się nasilił. Nie możemy pozwolić na to, by miasto było sparaliżowane tylko dlatego, że ktoś nieodpowiedzialnie realizuje powierzone zadania - mówi wiceprezydent Gdyni, Michał Guć.

Na zmieniającą się z dnia na dzień organizację narzekają też sami mieszkańcy. - Porażka, codziennie inaczej się jeździ. Jak mają jacyś goście przyjechać, to... bez szans. Raz koleżanka musiała podjechać, to pół godziny próbowała się odnaleźć - mówi chłopak z osiedla przy Puszczyka w Gdyni.

- Jadąc z dzieckiem na Dąbrowę dojechałam bez problemu, ale wracając musiałam jechać przez Chwaszczyno, ponieważ było źle oznakowane, że trzeba jechać przez nowy most - dodaje mieszkanka Kaczych Buków.

O komentarz poprosiliśmy również dyrektora kontraktu spółki PolAqua. Niestety jednak nie chciał się wypowiadać.