Policja

i

Autor: Policja Zdjęcie ilustracyjne

Gdańszczanin nękał byłą partnerkę, trafił za kratki

2022-01-28 12:25

Policjanci z Suchanina zatrzymali 48-latka z Gdańska, który uporczywie nękał swoją byłą partnerkę. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za stalking. Prokurator objął sprawcę dozorem policyjnym oraz zastosował zakaz kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Jakiś czas temu policjanci z komisariatu na Suchaninie uzyskali informacje o tym, że 44-letnia gdańszczanka jest prześladowana i uporczywie nękana przez 48-letniego mężczyznę. Policjanci w rozmowie z pokrzywdzoną kobietą dowiedzieli się, że od końca maja 2021 roku mężczyzna, z którym kiedyś spotykała się, nęka ją. Po tym, jak 44-latka zerwała z nim znajomość, sprawca zaczął chodzić za nią i robił jej z ukrycia zdjęcia. Mężczyzna między innymi przysyłał pokrzywdzonej liczne wiadomości i wykonywał częste połączenia na jej telefon oraz bez zgody kobiety umieszczał treści w mediach społecznościowych dotyczące jej osoby, przez co wzbudził w kobiecie poczucie zagrożenia i naruszył jej prywatność.

W związku z tym zawiadomieniem prokurator wszczął śledztwo, a policjanci, pracując nad sprawą, zebrali dowody świadczące o przestępczej działalności stalkera. Przesłuchali świadków, zabezpieczyli treści przekazywane przez sprawcę kobiecie oraz informacje z portali internetowych zamieszczane przez mężczyznę. W miniony wtorek prokurator wydał zarządzenie o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu podejrzanego. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z Suchanina zatrzymali 48-latka z Gdańska w miejscu jego pracy

- komentują policjanci. 

W środę (26 stycznia) w prokuraturze podejrzany usłyszał zarzut uporczywego nękania 44-latki, co wzbudziło w niej poczucia zagrożenia oraz istotnie naruszyło jej prywatność. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem i ma zakaz kontaktowania oraz zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu 8 lat więzienia.

"Policjanci przypominają o tym, że w przypadku uporczywego nękania, jedyną metodą walki z tym przestępstwem jest zgłoszenie go policji. Ofiara powinna też gromadzić dowody (np. SMS-y, e-maile, listy, nagrania), pozyskać świadków" - dodają mundurowi.  

ESG = game changer. Jak standardy zrównoważonego rozwoju zmienią zasady gry w biznesie?