Gdańskie ZOO

i

Autor: Dominika Bakura

Gdańskie ZOO zaprasza do wspólnego spędzenia ferii zimowych

2022-02-05 12:00

ZOOstań na ferie w Gdańsku! Ogród zoologiczny w Oliwie przygotował szereg atrakcji na świeżym powietrzu dla dzieci w wieku szkolnym. Tematem przewodnim spotkań będzie przystosowanie się zwierząt do trudnych warunków i zimy.

- Będziemy mieli między innymi robienie takich specjalnych kul smakowych dla ptaszków, które zostały u nas na zimę. Również będzie możliwość wyjątkowego wejścia do naszego małego zoo, ale raczej od strony zaplecza. Czyli poznamy nasze kozy przy śniadaniu, zobaczymy w jaki sposób należy się nimi zajmować, jak je pielęgnować. Będzie też możliwość porozmawiania z opiekunami lwów, pingwinów, surykatek czy fok - mówi Katarzyna Bartosz, kierowniczka działu edukacji gdańskiego zoo.

Oprócz wymienionych, dzieci wezmą również udział w grze terenowej, w której przyda się kompas. Na zajęcia obowiązują zapisy.

- Z racji na bezpieczeństwo zwiedzających, grupy, które przyjmujemy, mogą być bardzo małe, bo do 15 osób. Więc liczy się data zgłoszenia. Zajęcia wyglądają w ten sposób, że w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, na każdy dzień jest przewidziana inna rozrywka i ona się powtarza w następnym tygodniu. Tak, żeby też osoby, które się spóźnią, miały okazję się jeszcze zapisać - dodaje pracowniczka zoo.

Warsztaty będą odbywać się w godzinach przedpołudniowych. Każde dziecko musi mieć opiekuna. Więcej szczegółów na stronie oliwskiego zoo.