Gdańskie lotnisko na pierwszym miejscu w TOP 5 portów lotniczych w Polsce

i

Autor: pixabay

podróże

Gdańskie lotnisko na podium w TOP 5 portów lotniczych w Polsce

Port Lotniczy Gdańsk najlepszym lotniskiem w Polsce według AirHelp Score. Wysoko w rankingu światowym znajdują się także Polskie Linie Lotnicze.

AirHelp Score, globalny ranking najlepszych linii lotniczych i lotnisk, jest publikowany od 2015 roku przez AirHelp – największą na świecie firmę specjalizującą się w prawach pasażerów linii lotniczych.

Naszym celem jest nie tylko edukowanie pasażerów lotniczych w zakresie ich praw i pomaganie w egzekwowaniu tych uprawnień – chcemy też zapewnić im satysfakcjonujące wrażenia z podróży. Dysponujemy jednym z najbardziej wiarygodnych i dokładnych globalnych zbiorów danych o lotach

– wyjaśnia Tomasz Pawliszyn, CEO AirHelp.

Nasz ranking pomaga też liniom i portom lotniczym – na jego podstawie mogą oceniać swoją pozycję na rynku i określać te obszary usługowe, które jeszcze wymagają poprawy, bo przecież to doświadczenia pasażerów są najważniejsze

- dodaje.

Najlepsze lotnisko w Polsce

W kategorii portów lotniczych w 2022 roku ujęto pięć polskich lotnisk. Pierwsze miejsce w zestawieniu krajowym zajął Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Drugą pozycję w ujęciu krajowym zajęło lotnisko Kraków-Balice. Czwarte i piąte pozycje w Polsce zajęły lotniska nienotowane w poprzedniej edycji rankingu – to odpowiednio Wrocław i Katowice.

Gdańskie lotnisko uzyskało 7,53 pkt. W opinii pasażerów uzyskało 8,17 pkt. Dostępność sklepów i restauracji oceniona została na 7,75, a punktualność na 7,24. W ogólnoświatowym rankingu Port Lotniczy Gdańsk zajął 75. miejsce.

LOT wysoko w rankingu światowych przewoźników

W rankingu AirHelp znalazła się również kategoria najlepszych przewoźników. Tutaj wysokie 12. miejsce na świecie zajęły Polskie Linie Lotnicze LOT. W skali Europy LOT jest czwartym najlepszym przewoźnikiem. Liderem w tej kategorii zostały katarskie linie Qatar Airways, które po raz kolejny okazały się najlepsze w AirHelp Score.

Tłumy na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku