imprezy

Drugi dzień koncertów w Gdańsku. Zobacz, jak studenci szaleją na Juwenaliach 2024

W sobotę, 18 maja w Gdańsku przyszedł czas na najbardziej wyczekiwaną imprezę i największe na pomorzu Juwenalia. Koncertowy weekend trwa, a drugi dzień zebrał prawdziwe tłumy. Zobacz naszą galerię z Placu Zebrań Ludowych. Była też gwiazda spoza sceny, z którą każdy chciał sobie zrobić zdjęcie.

Juwenalia w Gdańsku to impreza aż sześciu uczelni! Połączyli siły, by zorganizować największą studencką imprezę na północy. Na scenie polscy muzycy. Sobota przyniosła wymarzoną zabawę studentom, ale nie tylko. Koncertowy weekend juwenaliowy zaczął się w piątek, ale to sobota wieńczy imprezę. Na scenę tego wieczoru zaproszono:

  • 16.45 SNU i TEMPLESS, czyli zwycięzcy Przeglądu Kapel Studenckich
  • 18.00 KACPERCZYK
  • 19.30 JAMAL
  • 20.40 GIBBS
  • 22.00 VITO BAMBINO
  • 23.20 LORDOFON
  • 00.20 WHITE 2115

Juwenaliowa wioska od późnego popołudnia ruszyła z zabawą. Pogoda, i ciepły wieczór sprzyjały muzycznej zabawie, a na scenie królowała muzyka. W piątek odbyła się część oficjalna, sobota, to już prawdziwe koncertowe szaleństwo.

Gibbs w Trójmieście

Na scenie furorę zrobił Gibbs. Ostatnio wyszedł jego najnowszy klip "Ostatni raz" z Białasem. O tym drugim ostatnio było głośno, za sprawą starcia z Whit'em 2115. Tym bardziej wszyscy wyczekiwali właśnie najnowszego utworu. 

Juwenalia 2024 w Gdańsku dobiegają końca, kolejne za rok. Zobaczcie naszą galerię i śledźcie Facebooka, gdzie pojawią się kolejne zdjęcia.

Juwenalia 2024 Gdańsk

Dla mnie najważniejszy jest ostatni koncert, ale przyjechałam już na Kacperczyków. Nie wiem co lepsze. Jestem Bedoesiarą, więc ten zestaw jest dla mnie idealny

- powiedziała nam Marysia, która na koncert przyszła ze starszą siostrą. Żadna z nich nie jest studentką, ale obie wybrały się na Juwenalia.

Co to za impreza na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku?

Nie ważne co gra, ważne, że to juwenalia. Bilety trochę kosztują, więc my przyjechaliśmy już pierwszego koncertu, żeby zobaczyć wszystkich, mam nadzieję, że starczy nam sił, bo ostatni koncert zaczyna się późno, po północy.

Biedronka na Juwenaliach

Na terenie Juwenaliów Gdańskich zorganizowano specjalną strefę Biedronki. Można było zrobić tu zakupy, ale prawdziwą furorę robiła maskotka Biedronka, która na terenie imprezy robiła sobie zdjęcia z uczestnikami. Powstawały nawet kolejki, by przybić piątkę Biedronce!

Kolejki na Juwenaliach

Gdzie czekało się najdłużej na Gdańskich Juwenaliach 2024? Oczywiście w strefie gastro, ale też... w strefie brokatu, gdzie brokat lądował na powiekach, policzkach i włosach. Kolejka około 19 to było minimum 45 minut oczekiwania! W takim makijażu zabawa pod sceną, albo w strefie silent disco. Juwenalia to oprócz koncertów też stoiska uczelni, strefa gier plenerowych i wolontariatu.

Koncerty na Juwenaliach Gdańskich

Nie obyło się bez problemów technicznych. Lodrofon musiał sobie poradzić bez perkusji i problemy techniczne doprowadziły do tego, że wokalista śpiewał a capella i świetnie sobie z tym poradził. Rozgrzał publiczność i dalej koncert odbył się już bez większych problemów, jednak... bez wizualizacji. W niczym to jednak nie przeszkodziło w dobrej zabawie. Na zakończenie Gdańskich Juwanaliów zaproszono White'a 2115. To on zebrał publiczność już po północy, a występ urozmaicił, jak zwykle, sztucznymi ogniami i wybuchami ognai. Na zakończenie juwenaliów wszystkich przykryło confetti. Organizatorzy zapraszają za rok!

Pomorskie. Kolejka przed budką z lodami. Uda się ją uratować?