Doprowadził do kolizji z czterema samochodami. Był pijany

i

Autor: KMP Gdańsk

Doprowadził do kolizji z czterema samochodami. Był pijany

2022-02-11 7:25

W środę (9 lutego) po południu policjanci otrzymali informację o kilku zdarzeniach drogowych do których doszło na terenie Wejherowa. Jak się okazało, sprawcą tych kolizji był 28-letni kierowca, który za każdym razem odjeżdżał z miejsca zdarzenia. Po ostatniej kolizji uciekał piechotą. Został ujęty przez świadków, a następnie zatrzymany przez policjantów. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Około godziny 16:00 policjanci otrzymali niemal równocześnie kilka zgłoszeń o zdarzeniach drogowych, które miały miejsce na terenie Wejherowa. Z relacji policjantów wynika, że na ul. Partyzantów kierowca jeepa cheerokie nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim samochodu renault clio i najechał na jego tył.

Kierowca jeepa przejechał na pas zieleni i po chodniku, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia po drodze uderzając w znak drogowy. Dodatkowo na ul. Kotłowskiego na drodze wewnętrznej najechał na tył samochodu skoda superb. 28-latek także ul. Kotłowskiego najechał na tył samochodu volkswagen golf, w wyniku czego volkswagen przesunął się i uderzył w betonowe donice. Za każdym razem odjeżdżał z miejsca zdarzenia

- relacjonują mundurowi. 

Podczas swojej ucieczki, kierowca jeepa jadąc drogą wewnętrzną wzdłuż torów od strony PKS, w kierunku ronda na ul. Batalionu Morskiego, nie ustąpił pierwszeństwa kierującej samochodem mazda,  a następnie uderzył w znajdujący się za nią samochód hyundai kona. Z uwagi na znaczne uszkodzenie swojego samochodu, nie mogąc nim odjechać z miejsca zdarzenia, zaczął uciekać na pieszo. Świadkowie widząc sytuację pobiegli za nim i go ujęli. Na miejsce wezwane zostały policyjne patrole prewencji i ruchu drogowego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do wejherowskiej komendy. Samochód jeep nie miał polisy OC. 

"Na miejscu każdego ze zdarzeń zostały wykonane oględziny oraz wstępne ustalenia okoliczności tych zdarzeń. 28-latek został poddany badaniom trzeźwości, które potwierdziły że miał prawie 2 promile alkoholu" - dodają policjanci. 

Pobrano od niego krew do analizy, aby ustalić, czy był także pod wpływem innych zabronionych substancji. W jego odzieży policjanci znaleźli niewielkie zawiniątko z marihuaną. Noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zdarzeń drogowych.

Za spowodowanie kolii drogowej grozi mandat karny w wysokości do 5000 zł, natomiast w tym przypadku sprawy będą kierowane do sądu, który może ukarać 28-latka grzywną za każdą kolizję drogową z osobna, w wysokości do 30 tys. zł.

Wykorzystał moment nieuwagi i ukradł portfel! Wszystko się nagrało