Szczepionka

i

Autor: Łukasz Gągulski / Super Express Lubelska uczelnia dostępna tylko dla zaszczepionych studentów i pracowników? Rektor podjął decyzję. Zdj. ilustracyjne.

Darmowe szczepienia przeciwko grypie. Gdynianka: „Dzięki temu nie choruje”

2021-11-24 9:12

Specjaliści nie mają wątpliwości – to na pewno wzmocni nasz organizm, również w kontekście covid19ście. Darmowe szczepienia przeciwko grypie są już dostępne dla wszystkich osób pełnoletnich w kraju. Wystarczy zgłosić się do wybranego punktu szczepień. Nie potrzeba recepty czy skierowania.

– Długo szukałam szczepionki. Nie było w aptece, przychodni. Teraz są więc na pewno z tego skorzystam. Dzięki temu, zimą nigdy nie choruje – mówi jedna z mieszkanek Gdyni. – Jeśli są za darmo to warto skorzystać, czemu nie – dodaje inny gdynianin.

W Polsce jest ponad 3 tys. punktów, gdzie można otrzymać szczepionkę. Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia na grypę, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie, a następnie udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu.

– Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki – zaznacza Lidia Kodłubańska, lekarka z Centrum Medycznego dr Kubik w Gdyni.

Co ważne – nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie. – Przeciwko grypie i COVID-19 możemy zaszczepić się tego samego dnia – zaznacza Lidia Kodłubańska.

 Szczepienia na grypę będą wykonywane do wyczerpania rezerwy lub do 31 marca 2022 r.