Dar Młodzieży w Świnoujściu

i

Autor: Domin "Dar Młodzieży" w Świnoujściu

Dar Młodzieży zaprasza na pokład! Urodziny jednostki w weekend

2022-05-24 11:46

Na morzach i ocenach pływa już od 40 lat! Dar Młodzieży - jeden z najbardziej znanych, polskich żaglowców obchodzi swoje urodziny. Z tej okazji - już w ten weekend będzie można wejść na pokład tej wyjątkowej jednostki. Fregata zacumowała już przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni i czeka na gości.

- W sobotę, 28 maja na pokład jednostki będzie można wejść od godz. 11.00 do godz. 15.00. Z kolei w niedzielę, 29 maja zwiedzanie potrwa dłużej. Tego dnia chętni będą mogli zobaczyć statek w godz. 11.00–17.00 - mówi Bartosz Tobieński, rzecznik Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. - Ponadto na molo Południowym pojawią się stoiska z okolicznościowymi materiałami promocyjnymi uczelni. Będzie można bezpłatnie wysłać kartki pocztowe przygotowane specjalnie na obchody 40-lecia „Daru Młodzieży”. Uniwersytet Morski zadba, by pozdrowienia z Gdyni szybko dotarły do każdego zakątka w kraju i na świecie - dodaje Tobieński.

Dar Młodzieży w ciągu 40 lat odbył ponad 250 podróży.

-  Jednostka została zwodowana w 1981 roku. Jednak uroczyste podniesienie bandery na „Darze Młodzieży” odbyło się 4 lipca 1982 roku i to tego dnia przypada rocznica wejścia statku do służby. Jednostka 750 razy zawijała do portów całego świata. Na pokładzie przeszkoliło się ponad 20 000 uczniów i studentów szkół morskich polskich i zagranicznych - zaznacza Tobieński.

Oprócz zwiedzania statku - na gości będzie czekał także koncert szantowy. Ten odbędzie się w sobotę o godzinie 17:15.