Przemysław Czarnek

i

Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Przemysław Czarnek

Edukacja

Czarnek zapowiada drugi podręcznik do HiT. Będzie ogień! Na celowniku znajdą się obecni politycy

We wrześniu do szkół ma wejść druga część podręcznika do przedmiotu Historia i Teraźniejszość. Przemysław Czarnek zapowiada, że pojawią się w niej obecni politycy. Do szkół wejdzie także nowy przedmiot.

Drugi podręcznik do HiT. "Spotka się to z wielkim krzykiem"

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek był gościem Tomasza Sakiewicza w programie Dziennikarski Poker na antenie Telewizji Republika. Wtedy zapowiedział, że we wrześniu ukaże się kolejna część podręcznika do przedmiotu Historia i Teraźniejszość.

We wrześniu z całą pewnością czeka nas kolejny krzyk, dlatego że będzie druga klasa Historii i Teraźniejszości i to obejmująca lata od 1980 do 2015 roku, czyli bohaterami HiT będą obecni politycy Lewicy, Platformy Obywatelskiej czy PSL-u. Na pewno spotka się to z wielkim krzykiem

– powiedział minister.

W szkołach będzie nowy przedmiot - Biznes i Zarządzanie

Od 1 września w szkołach pojawi się też nowy przedmiot szkolny: Biznes i Zarządzanie, który zakończy się nową maturą z tego przedmiotu.

Tu nie chodzi tylko o podstawy przedsiębiorczości, ale o odpowiedzialne prowadzenie na przykład gospodarstwa domowego, odpowiednie zaciąganie kredytów czy wydawanie środków finansowych albo oszczędzanie środków finansowych. Tu chodzi o praktyczne podejście do zarządzania nie tylko przedsiębiorstwem, ale także tym gospodarstwem domowym, rodzinnym

dodał minister.

Przedmiot szkolny Biznes i Zarządzanie ma być prowadzony w szkołach ponadpodstawowych.

A. ŚCIGAJ: W POLSCE JEST KOŁO 2,5 MILIONA UKRAIŃCÓW