W październiku i listopadzie zmarło w Trójmieście najwięcej osób

i

Autor: pixabay.com W październiku i listopadzie zmarło w Trójmieście najwięcej osób

Covid-19 zbiera żniwo w Trójmieście. Znaczny wzrost ilości zgonów w ostatnich miesiącach

2020-12-10 7:20

Pandemia koronawirusa widoczna jest także w statystykach Urzędów Stanu Cywilnego w Trójmieście. W tym roku można odnotować zdecydowany wzrost liczby osób, które zmarły w Gdańsku czy w Gdyni. Największy wzrost miał miejsce w październiku oraz listopadzie.

W szpitalu tymczasowym w Katowicach pracować będą ratownicy górniczy

W 2020 roku znacznie wzrosła ilości zgonów w Trójmieście. W tym roku pandemia wpłynęła na statystyki, które odnotowują Urzędy Stanu Cywilnego. Chociaż urzędnicy chcieliby chwalić się wzrostem ilości ślubów czy narodzin, to podają te mniej optymistyczne liczby. W Gdańsku od początku roku zmarło już ponad 6 tysięcy osób, co stanowi zdecydowanie największą ilość w ostatnich latach.

- Miesięczna umieralność w październiku i listopadzie była zdecydowanie największa - mówi Grażyna Gorczyca, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gdańsku. Posłuchaj:

Posłuchaj jak wzrosła ilość zgonów w Gdańsku:

Najwięcej zgonów odnotowuje się niezaprzeczalnie w Gdańsku. Jednak w innych trójmiejskich miastach również można było zauważyć znaczny wzrost. Listopad okazał się najgorszym miesiącem również wśród mieszkańców Gdyni.

- W ubiegłym roku zmarło o 100 osób mniej - dodaje Agata Grzegorczyk z gdyńskiego magistratu. Posłuchaj:

Posłuchaj dlaczego listopad był najgorszym miesiącem w Gdyni:

Na początku przyszłego roku urzędnicy liczą na „baby-boom” wywołany pierwszym lockdownem. Natomiast po odmrożeniu gospodarki, znacznego wzrostu liczby wykonywanych ślubów.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?