wakacje 2024

Ceny lodów i gofrów to już nie paragony grozy. Budki z lodami to już... ściana płaczu!

2024-06-11 9:16

Hasło "paragon grozy" już przestało zaskakiwać. Nie od dziś wiadomo, że niedzielny spacer na lody czy gofry to kosztowny wypad. Nie każdego będzie stać na takie luksusy. Sprawdziliśmy ceny w jednej z nadmorskich miejscowości. Śmiało możemy nazwać budki z lodami... ścianą płaczu. Ile kosztują letnie desery?

Lody dla ochłody? Same ceny potrafią zmrozić

Kiedyś każdy wypad z rodziną i dziećmi na spacer, nad morze, na plaże czy po prostu na zakupy wiązał się z wizytą w lodziarni. Słodkie lody czy gofry z bitą śmietaną i sezonowymi owocami to punkt obowiązkowy na każdym urlopie nad Bałtykiem. Jak wiadomo, taka atrakcja nie należy do najtańszych. Postanowiliśmy sprawdzić ceny w jednej z turystycznych miejscowości na Pomorzu - w Pucku. 

Na lody i gofry? Potrzebny gruby portfel 

Kto nie skusiłby się na orzeźwiającego świderka po długim upalnym dniu na plaży? Żeby wybrać się 4-osobową rodziną na duże świderki czy lody włoskie trzeba liczyć, że 50 zł ledwie wystarczy. Podobnie gdy wybierzemy się na lody gałkowane. 2 gałki to już koszt 14 złotych, pomnożone przez 4 osoby daje nam 56 złotych. Chwilę później jeżeli będziemy chcieli się zatrzymać na gofry... tu już jest więcej matematyki. 

W Pucku, podobnie jak w innych miejscowościach turystycznych, za suchego gofra zapłacimy minimum 6 złotych, w niektórych miejscach będzie to złotówkę drożej. Później dodatki. Bita śmietana? Dodatkowe 6 złotych. Nutella, czy mus jabłkowy tyle samo. Nieco mniej bo 4 złote zapłacimy za dżem, czy za polewę (3 złote).

Kupując zatem bogaty zestaw dla 4 osób ze śmietaną, świeżymi owocami i polewą zapłacimy... blisko 90 zł. 

Zylc, frekase, szpajza. Czy znasz te kaszubskie potrawy?

Pytanie 1 z 6
z czego jest ciszka kaszubska?
Najpiękniejsze jeziora w Pomorskiem. Te miejsca warto odwiedzić!