Było drogo, jest jeszcze drożej! Katamaranem z Gdyni do Helu popłyniesz już w najbliższy weekend

i

Autor: Monika Czekańska

turystyka

Było drogo, jest jeszcze drożej! Za rejs z Gdyni do Helu zapłacisz majątek!

2024-06-11 9:15

Jedna z największych atrakcji turystycznych Trójmiasta reaktywowała się już na początku maja. Mamy dla was rozkład jazy i ceny biletów na zbliżający się sezon. Przygotuj się na spory wydatek, bo tanio już było.

Katamaranem z Gdyni na Hel

Każdy, kto wypoczywając w Trójmieście chciał wybrać się do Helu wie, że droga lądowa nie należy do najszybszych rozwiązań. Zarówno samochodem, jak i pociągiem zajmie nam to sporo czasu spędzonego nie zawsze w komfortowych warunkach. Jeśli nie lądem to może … wodą? Żegluga Gdańska już w 1946 roku przewidziała problem z korkami do Helu. Regularne rejsy z Gdyni do Helu i z powrotem to idealne rozwiązanie na sprawne i komfortowe przemieszczenie się na Półwysep. Przy okazji to niezapomniana przygoda i frajda.

Rejs Hel-Gdynia-Hel godziny odjazdów 

Jak się okazuje Hel to najpopularniejsza trasa wybierana przez turystów. Sam rejs trwa godzinę, zatem to najszybsze możliwe połączenie na tej trasie. W pierwszy w tym roku rejs katamaran wyruszy już na rozpoczęcie weekendu majowego, w sobotę 27 kwietnia. Na tej trasie kursować będzie codziennie aż do końca września. Odjazdy z Gdyni zaplanowane są na godzinę 10.00 i 13.00, natomiast z Helu na 11.30 i 15.00.

W tym roku za rejs zapłacisz więcej. Ceny biletów Gdynia-Hel-Gdynia

Rejsy z Gdyni do Helu i z powrotem już od wielu lat nie należą do najtańszych przyjemności. Dla kilkuosobowej rodziny taka przygoda to wydatek rzędu nawet kilkuset złotych. Tym bardziej nie cieszy fakt, że w tym roku ceny wzrosły o ok. 10-15 zł za bilet. Bez zmian pozostaje jedynie bezpłatny przejazd dla dzieci do 4 lat. Żegluga Gdańska nadal oferuje zniżki dla dzieci, młodzieży szkolnej oraz osób posiadających ważną legitymację studencką do 26 roku życia.

Ceny biletów:

  • bilety ulgowe: 70 zł w jedną stronę 115 zł w obie strony
  • bilety normalne: 85 zł w jedną stronę 135 w obie strony
  • bilet na rower: 40 zł w jedną stronę, 50 zł w obie strony

Katamaranem Żeglugi Gdańskiej na trasie Gdynia-Hel-Gdynia można podróżować z rowerem, kupując specjalny bilet. Bilety na rejsy białej na trasie Gdynia-Hel-Gdynia kupuje się w Gdyni – al. Jana Pawła II 2, „Skwer Kościuszki” oraz w Helu Falochron Zachodni w porcie rybackim. 

GALERIA: Rejs katamaranem z Gdyni do Helu:

Pomorskie. Kolejka przed budką z lodami. Uda się ją uratować?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Listen on Spreaker.