Bon turystyczny dla seniorów? Resort rozważa taką możliwość

i

Autor: pixabay.com

świadczenia socjalne

Bon turystyczny dla seniorów? Resort rozważa taką możliwość

2024-03-06 8:35

Bon turystyczny na każde dziecko przyznawany był od sierpnia 2020 r. aż do końca marca 2023 roku. Na bazie tego programu resort sportu i turystyki rozważa podobną propozycję, skierowaną tym razem do seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Czy seniorzy otrzymają „500 plus” na wakacje?

Bon turystyczny dla seniorów? Propozycje padły już wcześniej

Pytanie, czy seniorom również przyznany zostanie bon turystyczny pojawiło się już podczas propozycji bonu dla dzieci, czyli ok. 3 lata temu. Już wtedy zastanawiano się czy zaproponować  „500 plus” na wakacje również dla seniorów. W środę (21 lutego) na plenarnym posiedzeniu Sejmu wiceszef resortu sportu i turystyki Piotr Borys przedstawił sprawozdanie na temat realizacji ustawy o Polskim Bonie Turystyczny. Wspomniał również, że resort zamierza zająć się promocją turystyki dla seniorów i dla osób z niepełnosprawnościami.

Na pewno te sektory będą przedmiotem naszych pogłębionych analiz.

- poinformował Piotr Borys, wiceszef Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Trójmiasto oczami naszych czytelników [GALERIA]:

Inne świadczenia bez zmian

Zgodnie z wcześniejszymi propozycjami Ministerstwa Sportu i Turystyki, bon turystyczny miałby być przyznawany niezależnie od innych świadczeń, czyli nie miałby wpływu na wysokość emerytury czy renty. Senior otrzymujący bon turystyczny nie musiałby obawiać się zatem zmniejszenia swojej emerytury czy renty.

Większość klubów chwaliła pomysł wprowadzenia bonu turystycznego, którego głównym celem było łagodzenie negatywnych skutków pandemii koronawirusa. Świadczenie w wysokości 500 zł było przyznawane na dziecko do 18 roku życia. Można było płacić nim za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne w Polsce. Przez ten czas wygenerowanych zostało 4,4 mln bonów. Aktywowano 88 proc z nich. Łączna wartość wyniosła ok. 3,6 mld zł., a wypłaty otrzymało ponad 28 tys. podmiotów z branży turystycznej na kwotę ponad 3,1 mld. zł.

Pomorskie. Nowe pociągi w Trójmieście. IMPULSY na trasie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.