Bezpłatna komunikacja dla migrantów wojennych z Ukrainy

i

Autor: gdynia.pl

Bezpłatna komunikacja dla migrantów wojennych z Ukrainy

2022-02-28 11:53

Bezpłatna komunikacja miejska do końca marca dla migrantów wojennych z Ukrainy - taką decyzję Gdynia podjęła wspólnie z gminami zrzeszonymi w Metropolitalnym Związku Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej. "W najbliższych dniach wydane zostanie stosowne zarządzenie" - zaznacza Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gdyni.

Gdynia jest gotowa i czeka na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Ludzi, których wojna zmusiła do ucieczki z własnego domu i kraju. Do miasta dotarli już pierwsi uchodźcy. Kilkudniowe zakwaterowanie jest możliwe w halach Gdyńskiego Centrum Sportu, a rodziny z dziećmi – lub osoby, które zostaną u nas na dłużej – już mogą się zatrzymać w Schronisku Młodzieżowym przy ul. Energetyków 13 A. Kolejnym udogodnieniem - darmowa komunikacja miejska! 

Gdynia wspólnie z gminami zrzeszonymi w Metropolitalnym Związku Komunikacji Zatoki Gdańskiej podjęła decyzję, że wojenni migranci z Ukrainy do końca marca będą mogli podróżować komunikacją miejską bezpłatnie. W najbliższych dniach zostanie na ten temat wydane stosowne zarządzenie - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie miasta. 

Kto już kolejny krok w kierunku pomocy uchodźcom z Ukrainy. 

W Gdyni przygotowano około 400 miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Pierwsi z nich już trafili do  miasta. Do Polski przyjeżdżają całymi rodzinami, w pojedynkę, ale bardzo często trafiają tu tylko kobiety z dziećmi. Dorośli mężczyźni zostają na Ukrainie, by bohatersko walczyć o wolność i niepodległość swojego kraju.

Dla uchodźców z Ukrainy w Gdyni jest dostępna specjalna infolinia: +48 723 236 666, czynna od piątku, 25 lutego od godz. 18:00 i obsługiwana całodobowo w języku ukraińskim. Infolinia przeznaczona jest dla osób poszukujących wsparcia w postaci: noclegu, posiłku, pomocy psychologicznej lub objaśnienia procedur.

Na portalu miasta jest również dostępna zakładka Gdynia dla Ukrainy (materiały w jęz. polskim).

Sonda
Jesli Rosja zaatakowałaby Polskę, to Warszawa powoinna się bronić czy poddać i uniknąć bobmardowań?
Zbiórka rzeczy dla uchodźców z Ukrainy