Aukcja charytatywna

i

Autor: Archiwum prywatne

Zrób zakupy i wspomóż sopockie schronisko! „Aukcja Charytatywna im. psa Czestera” już 26 września

2021-09-10 8:39

Dzieła sztuki, vouchery czy koszulka z podpisami najlepszych koszykarzy. To i znacznie więcej już 26 września będzie można wylicytować podczas „Aukcji Charytatywnej im. psa Czestera”. Organizatorzy chcą w ten sposób zebrać środki na rzecz sopockiego schroniska, a przy okazji – głównemu bohaterowi akcji – Czesterowi – znaleźć nowy, kochający dom.

– Czester to mały, ale trochę "przypakowany" jamnik. Wierzymy, że po tym spotkaniu nasz ulubieniec znajdzie rodzinę, która go pokocha. By nigdy więcej nie musiał już być w schronisku – mówi Joanna Karnowska, wolontariuszka w Sopotkowie i pomysłodawczyni całej akcji.

Pierwsza aukcja na rzecz sopockiego schroniska odbyła się w 2019 r. Wówczas, bohaterem wydarzenia był Bonus – 12-letni rezydent azylu.

– Nie wierzyliśmy w to, co się wydarzyło. Wystarczyło jedno popołudnie, a my zebraliśmy na rzecz Sopotkowa ponad 21 tys. zł. Do tego, nasz kochany Bonus znalazł wówczas dom. Nowi opiekunowie dali mu miłość, cierpliwość i zrozumienie, po kilkunastu latach spędzonych w schronisku. Nasz senior nie mógł wtedy lepiej trafić – dodaje Karnowska.

Rok później „twarzą” całego wydarzenie był Misiu. Plany pokrzyżowała jednak pandemia. – Nie udało się wówczas przeprowadzić aukcji, ale Misiu znalazł dom. To dało nam kopa, by mimo tej przerwy, kontynuować naszą akcję – podkreśla wolontariuszka.

W tym roku wielka aukcja odbędzie się 26 września w klubie Atelier w Sopocie. Na aukcji wystawione zostaną dzieła sztuki przekazane przez trójmiejskich artystów takich jak: Marek Okrassa, Alicja Domańska, Mieto Olszewski, Teresa Kalman, Sławka Ligenza – Hill, Bente Kluge czy Magdalena Jankowska.

– Liczymy , że po tak ciężkim czasie jakim była epidemia COVID, spotkamy się w przyjaznej atmosferze i zbierzemy przynajmniej taką samą sumę jak przy pierwszej edycji dzięki , której bezdomne psy i koty ze schroniska „Sopotkowo” będą miały godne warunki do życia. Kwotę, którą uzbieramy planujemy przekazać na diagnostykę i leczenie zwierząt, specjalistyczne karmy, posłania, suplementy diety – konkluduje Joanna Karnowska.