Żółto-niebiescy wznowili treningi pod okien nowego trenera

Po krótkiej przerwie zawodnicy gdyńskiej Arki wrócili do treningów, nad którymi czuwać będzie nowy trener Hermes Neves Soares, pełniący do tej pory funkcję asystenta. W najbliższych dniach piłkarze przejdą badania i testy oraz rozegrają dwie gry kontrolne.

Żółto-niebiescy wznowili treningi pod okien nowego trenera
Autor: gdynia.pl/ Archiwum prywatne

Przypomnijmy, że po 18 kolejkach gdynianie zajmują 6. miejsce z dorobkiem 28 punktów, tracąc do liderującego Łódzkiego Klubu Sportowego 9 oczek. W tym okresie żółto-niebieskich prowadził Ryszard Tarasiewicz, który z dniem 17 listopada pożegnał się ze stanowiskiem pierwszego trenera. 25 listopada jego funkcję przejął dotychczasowy asystent Hermes Neves Soares, z którym umowa obowiązywać będzie do 31 grudnia 2024 roku.

Testy, które przejdą wszyscy piłkarze gdyńskiej Arki, pozwolą na określenie bieżącego stanu wytrenowania i na dobranie optymalnych obciążeń treningowych dla każdego z zawodników. To bardzo ważny element szczególnie podczas powrotu do zajęć, gdyż niektóre parametry fizjologiczne po przerwie od gry i treningów zmieniają się i trzeba je na nowo zdiagnozować. Po wykonaniu testów żółto-niebiescy zmierzą się w grze kontrolnej z Olimpią Elbląg, którą zaplanowano na 7 grudnia, a trzy dni później ich rywalem będzie drużyna Chojniczanki Chojnice. Pierwszy ze sparingów rozpocznie się o godzinie 11:00, a drugi w południe. Obydwa odbędą się na Narodowym Stadionie Rugby.

W okresie przerwy świąteczno-noworocznej piłkarze trenować będą indywidualnie, zgodnie z planem przygotowanym przez sztab szkoleniowy. Wznowienie przygotowań do rundy wiosennej nastąpi we wtorek 3 stycznia 2023 roku. Wówczas po pierwszym okresie treningów na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu zaplanowano zgrupowanie w COS OPO Cetniewo, które odbędzie się w terminie 16-25 stycznia. Tam odbędą się także trzy mecze sparingowe. 18 stycznia gdynianie ponownie zmierzą się z ekipą z Chojnic, a 21 z elbląską Olimpią. W ostatnim ze sparingów, zaplanowanym na 25 stycznia, rywalem naszych piłkarzy będzie drużyna Stomilu Olsztyn. Po powrocie ze zgrupowania zaplanowano jeszcze sparing z Radunią Stężyca. Ten mecz zostanie rozegrany na Narodowym Stadionie Rugby.

Wznowienie rozgrywek Fortuna 1. Ligi nastąpi w weekend 11-12 lutego 2023 roku. Arka rozpocznie od wyjazdowego meczu z Zagłębiem w Sosnowcu.

Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc. 11 Witamina A