Zmasakrowane zwłoki zabetonowane pod garażem. Znamy szczegóły sekcji zwłok

i

Autor: KPP w Wejherowie

zbrodnia

Zmasakrowane zwłoki zabetonowane pod garażem. Znamy szczegóły sekcji zwłok

2024-04-24 9:28

Znamy szczegóły sekcji zwłok odnalezionych w sobotę (21 kwietnia) w dole pod garażem na jednej z posesji Płaczewa (gmina Gniewino). Ustalono, że pokrzywdzony był kopany i bity pięściami po całym ciele. Zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Zarzut zabójstwa 35-letniego mężczyzny prokurator przedstawił aż czterem osobom.

Libacja alkoholowa z tragicznym finałem

Do wstrząsającego odkrycia doszło na jednej z posesji na terenie gminy Gniewino w sobotę (21 kwietnia). W dole pod garażem odnaleziono zwłoki 35-letniego mężczyzny. Przeprowadzona w poniedziałek (22 kwietnia) sekcja zwłok ujawniła okrutną zbrodnię dokonaną przez czterech mężczyzn w wieku od 17 do 40 lat. 

W trakcie przeprowadzonej sekcji zwłok biegły stwierdził zmiany urazowe w postaci stłuczeń powłok głowy i twarzy ze złamaniem kości nosa, kości podstawy i sklepienia czaszki. Bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny był krwiak podtwardówkowy współistniejący z obrzękiem mózgu.

- informuje Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Zwłoki zalali betonem

W sprawie prowadzono intensywne czynności, w toku których ustalono, że pokrzywdzony w nocy z 11 na 12 kwietnia 2024r. uczestniczył w libacji alkoholowej. Doszło do sprzeczki, w trakcie której pokrzywdzony był kopany i bity pięściami po całym ciele. Zwłoki pokrzywdzonego zostały przewiezione do Płaczewa i ukryte w wykopanym w garażu dole, zalanym następnie betonem.

Zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, to jest popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 k.k. prokurator przedstawił czterem mężczyznom w wieku 17, 23, 34 oraz 40 lat, przy czym 34 latek zarzuconego mu przestępstwa dopuścił się w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa. 

- dodaje Grażyna Wawryniuk.

Grozi im dożywocie

Poza jednym, podejrzani nie przyznają się do popełnienia zarzuconego przestępstwa. Dwaj z nich złożyli wyjaśnienia, w których nie negując  udziału w samym zdarzeniu, umniejszali swoją rolę. Zarzut nie udzielenia pokrzywdzonemu pomocy oraz utrudniania postępowania  karnego poprzez udzielenie pomocy sprawcom zabójstwa w zacieraniu śladów oraz ukryciu zwłok, to jest popełnienie przestępstw z art. 162 § 1 k.k. oraz 239 § 1 k.k. prokurator zarzucił 48 letniej kobiecie. Po czynnościach z udziałem podejrzanych, które zostały przeprowadzone w prokuraturze 22 kwietnia 2024r.  prokurator skierował do Sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres trzech  miesięcy.  W sprawie kontynuowane są czynności procesowe, w tym między innym zmierzające do wyjaśnienia  motywów, jakimi kierowali się podejrzani. Przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10 albo karą dożywotniego pozbawienia.

Ujawnienie miejsca ukrycia zwłok w Płaczewie [Galeria]:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.