kot

i

Autor: pixabay

Zakaz wypuszczenia KOTA bez smyczy. TEN ABSURD ma wejść w życie! Będą grozić mandaty

2021-11-08 9:29

Do wyprowadzania psa na smyczy jesteśmy przyzwyczajeni ale koty? Okazuje się, że tutaj też mają wejść w życie takie standardy. Jeżeli ktoś nie potrafi sobie wyobrazić kota-włóczęgi bez smyczy, to namówić go mają mandaty. Ile zapłacimy za pupila?

Koty można będzie wyprowadzać wyłącznie na smyczy. Będzie można je wyprowadzać przez całą dobę wyłącznie na takiej uwięzi. Inaczej będą grozić mandaty. Mieszkańcy miasto Akureyri na Islandii dostali trzy lata na przyzwyczajenie kocich "wędrowców" do bycia domatorami. Jak czytamy na polastnews.pl, mieszkańcy są oburzeni.

Rada miasta Akureyri w północnej Islandii przegłosowała uchwałę, która zabrania właścicielom kotów swobodnego wypuszczania tych domów na zewnątrz. Za niedługo koty można będzie wyprowadzać wyłącznie na smyczy. Za wprowadzeniem w życie uchwały głosowało siedmiu radnych, a czterech było przeciwnych.

Przepis wniesiony pod głosowanie przez radną Partii Niepodległości Evę Hrund Einarsdóttir próbowali oprotestować inni radni, którzy próbowali złagodzić propozycję, np. wprowadzając zakaz swobodnego poruszania się kotów na zewnątrz w nocy lub w okresie lęgowym ptaków. Przyjęta uchwała wejdzie w życie w styczniu 2025 roku. Do tego czasu właściciele zwierząt mają przyzwyczaić się do nadchodzącej zmiany.

Centrum Warszawy zdewastowane po Marszu dla Izy