policja

i

Autor: Radio Eska

policja

Wyrwał torebkę niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim. Odpowie za rozbój

2023-05-26 7:38

23-latek ze Słupska usłyszał zarzut rozboju i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na miesiąc. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w centrum miasta uderzył prowadzącego wózek inwalidzki, a siedzącej w nim starszej kobiecie wyrwał torebkę – poinformowała w czwartek (24 maja) słupska policja.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (22 maja) wieczorem w centrum Słupska (Pomorskie).

Według ustaleń interweniujących policjantów, jak przekazał oficer prasowy KMP w Słupsku mł. asp. Bagiński, wynikało, że napastnik podbiegł do prowadzącego wózek inwalidzki starszego mężczyzny, uderzył go, a następnie wyrwał torebkę z rąk siedzącej w wózku kobiety i uciekł.

"Policjanci w rozmowie ze świadkami ustalili rysopis napastnika i już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia, funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mężczyznę i odzyskali skradzioną torebkę wraz całą zawartością"

– powiedział oficer prasowy słupskiej policji.

23-latek został zatrzymany i w środę ( 24 maja) w Prokuraturze Rejonowej w Słupsku usłyszał zarzut rozboju. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na miesiąc.

Za rozbój grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Mówiące hulajnogi Bolt dziękują użytkownikom za dobry uczynek