rower

i

Autor: pixabay.com

Wracali z imprezy na rowerach. Pijane małżeństwo dostało 5 tysięcy złotych mandatu!

2022-05-19 11:04

Dzielnicowy wspólnie z policjantem „patrolówki” zatrzymali do kontroli nietrzeźwe małżeństwo, które z imprezy wracało do domu rowerami. Za popełnione wykroczenie każda z osób została ukarana mandatem w wysokości 2500 złotych. Podczas weekendowych działań w ręce mundurowych wpadli też inni kierujący samochodami, hulajnogami elektrycznymi i rowerem, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Około godz. 1:00 w nocy jadący ulicą Armii Krajowej w Sopocie dzielnicowy i policjant „patrolówki” zatrzymali do kontroli drogowej dwoje rowerzystów. Okazało się, że to małżeństwo z Gdańska w wieku 52-lat.

Podczas rozmowy funkcjonariusze od razu wyczuli od nich zapach alkoholu. Gdańszczanie przyznali się, że wcześniej byli oni na urodzinowej imprezie i spożywali alkohol, a teraz jadą na stację kolejową, by pociągiem wrócić do Gdańska.

- komentują policjanci. 

Alkomat pokazał u kobiety 0,6 promila, u jej męża natomiast 0,8 promila alkoholu. Policjanci udaremnili dalszą jazdę małżeństwu i za popełnione wykroczenie każda z osób została ukarana mandatem w wysokości 2500 złotych.

Mandatem w tej samej kwocie został też ukarany inny rowerzysta, którego chwilę później na Alei Niepodległości zatrzymali do kontroli ci sami policjanci. Widząc styl jazdy 29-letniego sopocianina nabrali oni podejrzeń, że jest nietrzeźwy, a badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W weekend sopoccy policjanci udaremnili dalszą jazdę również 7 kierującym hulajnogami elektrycznymi, którzy byli pod wpływem alkoholu. U pięciorga z nich, 28-letniej kobiety i czterech mężczyzn w wieku 20-24 lat, alkomat pokazał od 0,7 do 1,7 promila alkoholu i za to wykroczenie zostali oni ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych. Pozostałe dwie osoby znajdowały się po użyciu alkoholu i policjanci ukarali ich mandatami w kwocie 1000 złotych.

Sedno Sprawy - Beata Szydło