Wojciech Szczurek poparł Tadeusza Szemiota. Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Gdyni

i

Autor: Anna Gawrońska/ Wojciech Szczurek/facebook

Wybory samorządowe 2024

Wojciech Szczurek poparł Tadeusza Szemiota. Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Gdyni

2024-04-19 9:41

Wieloletni prezydent Gdyni Wojciech Szczurek w czwartek (18 kwietnia) poparł kandydata KO Tadeusza Szemiota w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta. Podkreślił, że jest on doświadczonym samorządowcem, który rozumie jak działa miasto.

21 kwietnia, w drugiej turze wyborów prezydenckich w Gdyni zmierzą się Aleksandra Kosiorek (KWW Gdyński Dialog) oraz Tadeusz Szemiot (KWW Koalicja Obywatelska). Kandydaci dostali odpowiednio 34,43 proc. i 25,85 proc. głosów w I turze.

W czwartek (18 kwietnia) wieloletni prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, na swoim profilu w mediach społecznościowych zapowiedział, że w drugiej turze wyścigu o fotel prezydenta miasta poprze Tadeusza Szemiota.

W niedzielnych wyborach zagłosuję na Tadeusza Szemiota. Jest wieloletnim gdyńskim radnym, doświadczonym samorządowcem, który rozumie jak działa miasto. To osoba, która swoją wieloletnią pracą udowodniła, że kocha Gdynię

– podkreślił Szczurek.

Spieraliśmy się w wielu sprawach, ale to normalne w demokracji. Uważam, że jest w stanie przejąć stery Gdyni wraz z zespołem współpracowników. Prowadzić ją we właściwym kierunku

– dodał.

Wojciech Szczurek, który prezydentem miasta był od 1998 roku, w tegorocznych wyborach samorządowych uzyskał trzeci wynik. Zagłosowało na niego 22 566 mieszkańców, czyli 23,53 proc.

Druga tura wyborów na prezydenta Gdyni odbędzie się w niedzielę (21 kwietnia).

GALERIA: Gdynia Molo Rybackie. Największe osiedle na nabrzeżu. Centrum rozrasta się w głąb morza

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Gdynia Orłowo wiosną