pociąg

i

Autor: pixabay.com

Wejherowo: ruch pociągów wstrzymany. To przez zerwaną sieć trakcyjną

Na stacji kolejowej Wejherowo w woj. pomorskim doszło do zerwania sieci trakcyjnej. Ruch pociągów wstrzymano, w zamian kursuje zastępcza komunikacja autobusowa.

Do uszkodzenia sieci trakcyjnej doszło w niedzielę 26 lutego ok. godz. 9:30. W związku zapadła decyzja o wstrzymaniu ruchu pociągów na odcinku Wejherowo - Reda - Wejherowo. Na podanej trasie wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Tymczasem przejazdy SKM odbywają się w relacji Gdańsk Śródmieście - Reda - Gdańsk Śródmieście.

Duże opóźnienia notują pociągi dalekobieżne. Pociąg "Stańczyk" relacji Szczecin Główny - Olsztyn Główny miał planowo dojechać do Gdańska Głównego o godz. 9:38. Pociąg relacji Słupsk - Gdynia Główna ma opóźnienie ponad 80 minut. Z kolei pociąg relacji Elbląg - Słupsk był opóźniony ponad 1,5 godziny.

Przedstawiciel PKP PLK Przemysław Zieliński w rozmowie z PAP zapewnił, że na miejsce jedzie pociąg sieciowy. Dopiero po naprawie będzie wiadomo, co było przyczyną usterki. Wstępnie utrudnienia mają potrwać do godz. 15.