Neutralizacja

i

Autor: Sopot.pl

We wtorek 6.12 dojdzie do neutralizacji niewybuchu miny morskiej z okresu II Wojny Światowej. Na czas trwania operacji, obowiązywał będzie całkowity zakaz wchodzenia do wody

2022-11-30 14:03

We wtorek 6 grudnia dojdzie do neutralizacji dojdzie do neutralizacji niewybuchu miny morskiej. Tego dnia na ternie niemal całego Trójmiasta obowiązywać będzie całkowity zakaz wchodzenia do wody.

Na czas trwania neutralizacji niewybuchu miny morskiej zostały ustanowione specjalne strefy bezpieczeństwa. W obrębie kilometra między północną granicą Portu Gdynia, a południową granicą basenu portowego numer 11, zostanie ustanowiony bezwzględny zakaz wstępu. Na morzu również zostanie ustawiona strefa bezpieczeństwa. Od 8:00 do 17:00 na odcinku od  Babich Dołów do Westerplatte będzie obowiązywać zakaz kąpieli i wchodzenia do wody.

Neutralizacją niewybuchu zajmą się  wyspecjalizowana grupę nurków minerów z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Całą akcje koordynować będzie Urząd Morski w Gdyni, a w strefie brzegowej Pomorski Urząd Wojewódzki.

Termin neutralizacji niewybuchu może się jeszcze zmienić. Wszystko zależy od dobrych warunków pogodowych, które są konieczne przy tego typu operacjach.