W tym roku uczniowie będą mieli dłuższe wakacje. Kiedy zakończenie roku szkolnego?

i

Autor: pixabay

Edukacja

W tym roku uczniowie będą mieli dłuższe wakacje. Kiedy zakończenie roku szkolnego?

Zakończenie roku szkolnego to najbardziej wyczekiwany przez uczniów dzień. Po wielu miesiącach nauki mogą w końcu wypocząć. W tym roku koniec roku nastąpi szybciej, a wakacje będą dłuższe.

Wolne dni w maju. Uczniowie odpoczną jeszcze przed zakończeniem roku!

Najbliższe dni wolne od szkoły będą już na początku maja. W tym roku majówka okazała się długa, bo przypada w środku tygodnia. 1 maja jest w czwartek, dlatego piątek (2 maja) jest również dniem wolnym od nauki. Kolejnym wolnym dniem w kalendarzu uczniów będzie czwartek 30 maja, czyli Święto Bożego Ciała.

Wielu uczniów będzie też miało wolne w czasie egzaminu ósmoklasisty (14-16 maja) i matur (7-9 maja).

Zakończenie roku 2023/2024. Kiedy uczniowie opuszczą mury szkoły?

Uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych (liceum, technikum i szkół branżowych II stopnia) mają zakończenie roku zaplanowane na 26 kwietnia. Po tym terminie w szkołach rozpoczną się egzaminy końcowe.

Pozostali uczniowie wakacje rozpoczną w piątek 21 czerwca. Kolejny rok szkolny (2024/2025) rozpocznie się później niż zazwyczaj, co oznacza, że odpoczynek przedłuży się o kolejne dni. 1 września w 2024 roku wypada w niedzielę, więc uczniowie wrócą do szkół 2 września.

GALERIA: Trójmiejskie restauracje przyjazne dzieciom

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Gdynia Orłowo wiosną