majaland

i

Autor: mat. pras.

Uniwersum Pszczółki Mai odwiedzisz w Gdańsku! Budowa Majaland rusza we wrześniu

2021-06-14 12:30

Park rozrywki, zaprojektowany w oparciu o świat Pszczółki Mai, będzie jednym z największych tego typu obiektów na Pomorzu. Zgodnie z założeniami inwestycja ma mieć powierzchnię ok. 5 ha z czego 1 ha zajmie budynek o funkcjach rozrywkowych, a kolejne 10.000 m2 przeznaczone będzie na strefę atrakcji na świeżym powietrzu. Rozpoczęcie prac zaplanowano na wrzesień b.r.

Po otwarciu parku, goście będą mogli korzystać z licznych atrakcji zlokalizowanych wewnątrz hali, oraz w plenerze. Na terenie obiektu znajdą się m.in. plac zabaw, samochodziki, zjeżdżalnia „super ślizg”, łodzie wikingów, farma Heidi, las zabaw, wieża swobodnego spadania „totem wikingów”, teatr, karuzela motyli i rollercoaster Wikingów. Motywem przewodnim będzie oczywiście Pszczółka Maja i jej przyjaciele: Wiking Wickie i Heidi.

Strefa zewnętrzna zaprojektowana została zgodnie z tematyką bajki Super Wings i zaoferuje m.in. karuzele „Podniebny Lot” i „Super Odrzutowce”, związane z tematyką lotnictwa oraz wodny plac zabaw, a także fontanny, miasteczko ruchu drogowego i wiele innych. Na terenie parku znajdują się również strefy gastronomiczne oraz handlowe.

Rozpoczęcie prac zaplanowano na wrzesień b.r. Łączny koszt inwestycji to ok. 20 milionów euro. Majaland w Gdańsku ma być trzecim tego typu parkiem rozrywki w Polsce. Dwa inne działają w Kownach w woj. lubuskim i w Góraszce pod Warszawą.