Pamiątki nad morzem. Na te rzeczy turyści wydają majątek!

i

Autor: RK

nad morzem

Tych rzeczy nigdy nie kupuj nad morzem! Ściągniesz na siebie problemy

2024-07-07 17:22

Wybieranie pamiątek z wakacji dla naszych najbliższych to nieodzowny element każdego wyjazdu. Lokalne, uniwersalne, małe i duże - wybór co roku nad morzem jest ogromny. Wielu jednak ostrzega, żeby niektórych rzeczy nigdy nie kupować nad morzem! O czym mowa?

Breloczki, magnesy, kubki i wiele, wiele innych. Bywa, że bez kupienia tych rzeczy nie możemy wrócić z wakacji. Pamiątki kupowane bliskim to często ważny element zagranicznych wycieczek, ale także tych nad polskim morzem. Wybór jest ogromny, ale na niektóre z wakacyjnych pamiątek trzeba w szczególności uważać! 

Pamiątki z wakacji. Tych rzeczy nie kupuj nad morzem!

Nad morzem nie brakuje kolorowych straganów z pamiątkami. Sprzedawcy kuszą dużą różnorodnością i często niską ceną. Warto zwrócić uwagę na to, że wiele pamiątek przywiezionych z wakacji może przynieść nam... pecha! 

Najbardziej popularna pamiątka z Turcji i Grecji  ale także dostępna na polskich straganach wydaje się piękna i niewinna. Jak podaje portal Kobieta.pl, w wielu osobach wzbudza jednak niepokój i nieufność. Niebieskie szklane amulety, które przypominają oczy, mają w tamtejszej kulturze być znakiem ochronnym. Jedna z historii związana z Okiem Proroka mówi jednak o tym, że niebieskie oko miało być przyczyną pecha u każdego, kto je napotkał.

Nie najlepszą pamiątką z wakacji nad morzem będą także ozdoby z piór. Zazwyczaj są naprawdę piękne i niezwykłe. Uważa się je jednak za przedmioty związane ze zwierzętami i ich cierpieniem.

Pamiątki z zagranicznych wyjazdów mogą przysporzyć nam także wielu problemów. Skorpiony w butelkach, produkty i wyroby z kości słoniowej, rogów nosorożca, koralowców, muszli, skór krokodyli, węży, dzikich kotów, wilków i niedźwiedzi - to tylko niektóre z nich. Ta pamiątki są nielegalne i często objęte zakazami. 

Top 10 miejsc do zobaczenia z dzieckiem na Pomorzu

Sonda
Przywozisz pamiątki z wakacji?
Co roku w wakacje nad wodą ginie dziesiątki osób. Strażacy pokazali, jak temu zapobiec