Trzy nowe karetki na ulicach Gdyni

i

Autor: gdynia.pl

Trzy nowe karetki na ulicach Gdyni

2021-12-10 10:38

Dwie karetki z kompletnym wyposażeniem trafiły do Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni. Trzecią udało się dokupić w ramach umowy leasingowej. To najnowocześniejsze tego typu ambulanse, które są obecnie dostępne na rynku. Wszystkie trzy pojazdy niemal natychmiast wyruszyły na pomoc potrzebującym.

Pieniądze na zakup karetek udało się pozyskać z projektu „Wsparcie Zespołów Ratownictwa Medycznego w realizacji działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych”. Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdyni otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 040 000,00 zł.

Bardzo cieszy fakt, że udało się zakupić aż dwa kompletnie wyposażone ambulanse wysokiej klasy. To bardzo ważne, aby w tych trudnych czasach, gdy zespoły ratunkowe wciąż są w trasie i muszą dotrzeć do potrzebujących w możliwie jak najkrótszym czasie, ratownicy mieli do dyspozycji niezawodny sprzęt. To pozwoli im skupić się na tym, co najważniejsze – na ratowaniu życia.

– mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Ambulanse marki Volkswagen Crafter są wyposażone w defibrylator LifePack oraz respiratory transportowe. Pozyskana suma wystarczyła również na zakup środków ochrony osobistej dla zespołów ratowniczych i środków dezynfekujących.

To jednak jeszcze nie wszystko – Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdyni zakupiła również ambulans marki Mercedes Sprinter 319 CDI. Udało się to zrobić w ramach umowy leasingowej, którą będzie spłacać. Karetki stacjonują przy ul. Żwirki i Wigury, Chylońskiej i Krzemowej. Stacjonują jednak tylko w teorii, bo w praktyce cały czas są w trasie.

Dodajmy, że Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdyni dysponuje obecnie 12 ambulansami.  

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska