Świetne informacje dla kierowców! Mniejsze korki na Ochocie

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

na drogach

Trudne powroty z majówki. Ogromne korki i zwężenie autostrady

2024-05-05 18:34

Na Obwodnicy Trójmiasta (S6) oraz autostradzie A1 w kierunku Torunia tworzą się zatory drogowe. Jest to spowodowane powrotem turystów z majowego weekendu, który spędzali nad morzem. Ruch utrudnia także zwężenie autostrady A1 do jednego pasa.

Dyżurna gdańskiego oddziału GDDKiA Izabela Osten-Sacken poinformowała, że w niedzielę (5 maja) po godz. 17 zatory tworzyły się na Obwodnicy Trójmiasta (S6) przed węzłem Gdańsk Południe w stronę autostrady A1 oraz na samej autostradzie w stronę Torunia. Dyżurna przypomniała, że na tej drodze na odcinku od 9. do 17. kilometra ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Gdańska i jednym pasem w kierunku Łodzi. Remont 8-kilometrowego odcinka trwa od połowy kwietnia.

Dyżurna dodała, że kierowcy starają się ominąć zatłoczoną i remontowaną autostradę i zjeżdżają z Obwodnicy Trójmiasta w Rusocinie na drogę krajową nr 91. Następnie starają się wjechać na autostradę przy wjazdach w Swarożynie i Pelplinie, co powoduje zatory drogowe przed bramkami.

Większy ruch na Obwodnicy Trójmiasta był również ok. godz. 14 i 15. Wówczas zator drogowy miał ok. 8 kilometrów, zaczynał się na wysokości węzła Gdańsk Karczemki i kończył przed węzłem Gdańsk Południe.

W niedzielę po godz. 17 niewielkie zatory tworzyły się na drogach z Kaszub do Trójmiasta. Zatłoczone były dojazdy do Żukowa oraz droga krajowa nr 7 między Lniskami a Kokoszkami w stronę Gdańska.

 

Dobre drogowe warunki panowały na drodze z Władysławowa do Redy. Nie było również utrudnień na drodze krajowej nr 7 między Gdańskiem a Nowym Dworem Gdańskim w stronę Warszawy. 

Najpiękniejsze jeziora w Pomorskiem. Te miejsca warto odwiedzić [GALERIA]

Pomorskie. Gdynia Orłowo wiosną