Gdynia najszczęśliwszym miastem w Polsce? Za ranking odpowiedzialna żona gdyńskiego radnego

i

Autor: pixabay.com

wakacje

To oni przyjeżdżają do Gdyni we wrześniu. Dominują dwie cechy

Sezon trwa, ale zastanawialiście się kiedyś, kto odwiedza Gdynię po sezonie, we wrześniu? Wiemy to dokładnie dzięki nowemu badaniu, które pokazuje dokładnie, kto bierze udział w największej gdyńskiej imprezie we wrześniu. Szczegóły w artykule.

Gdynia gości uczestników Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Kim są uczestnicy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych? W Gdyni to najważniejsze jesienne wydarzenie, które gromadzi rzesze fanów kina. Jak się okazuje, na festiwalu dominuje młoda publiczność – połowa to osoby poniżej 35 lat, dobrze wykształcone i dość dobrze sytuowane. Z kolei 1/3 widzów pochodzi z Gdyni, 1/2 z Trójmiasta, a reszta głównie z dużych polskich miast. Między innymi takie wnioski wypływają z badania przeprowadzonego wśród uczestników zeszłorocznej edycji festiwalu.Prawie połowa badanych uczestników spędziła na gdyńskim festiwalu pięć lub więcej dni. Okazjonalnie uczestniczyło w imprezie tylko niecałe 10% badanych. Średnio uczestnik spędził prawie cztery dni na festiwalu i dane te powtarzają się praktycznie co roku.

Bierzemy udział w festiwalu ze względu przede wszystkim na ciekawe filmy, czas wolny, atmosferę, ciekawość. Publiczność FPFF jest jednocześnie stała, co wskazuje na dojrzałość wydarzenia, ale jednocześnie rok w rok zasilana przez festiwalowych uczestników – debiutantów. Poza Konkursem Głównym, największym zainteresowaniem spośród stałych punktów programu, cieszą się Konkurs Filmów Krótkometrażowych i spotkania z twórcami.

- podsumował badanie portal gdynia.pl.Badanie profilu uczestnika festiwalu przeprowadzono w 2023 roku już po raz czwarty (2018-2019, 2022-2023). Podczas 48. FPFF naukowcy i studenci z Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Szkoły Filmowej w Łodzi zadali widzom nowe pytania między innymi o źródła informacji i promocji, a także o ocenę i atrakcyjność różnych sekcji i konkursów wchodzących w skład imprezy.

Po raz kolejny zastosowaliśmy technikę ankietowania w miejscach publicznych. Studenci, rozproszeni po wszystkich obiektach festiwalowych, podchodzili do widzów w przerwach między seansami, po spotkaniach, czekających w kolejkach, w punktach informacyjnych. Dotarli w ten sposób do rekordowej liczby widzów 1216 – mówi dr hab. Krzysztof Stachowiak.

Najliczniejszą grupą wiekową były osoby w wieku 18-25 lat, natomiast najmniej liczną grupę stanowili widzowie powyżej 55. roku życia. Stosunkowo wysoki był udział osób poniżej 18 lat – 14%, który z roku na rok wzrasta.

Stali bywalcy (co najmniej pięć razy obecni na FPFF) to prawie 1/4 uczestników. Podobnie jak w poprzednich edycjach badania – 1/3 stanowili debiutanci. To najliczniejsza grupa wśród wszystkich uczestniczących w wydarzeniu. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych jako jedna z największych imprez filmowych w Polsce, ma zarówno stałą grupę uczestników, jak i potrafi przyciągnąć nowych widzów. Jak co roku zapytano o oszacowanie kosztów i wydatków związanych z uczestnictwem w imprezie. Wedle deklaracji, przeciętny uczestnik festiwalu wydał 2203,52 zł. Przeciętne wydatki wzrosły o 6,1% w porównaniu z rokiem 2022 (w szczególności noclegi – prawie 24%). Dodajmy, że w 2018 roku szacowane wydatki wynosiły 877,59 zł.

GALERIA: Najmniejsze wsie w województwie pomorskim

Pomorskie. Open'er Festival 2024 w Gdyni

Gdańsk, Gdynia czy Sopot? Rozpoznaj jakie miasto jest na zdjęciu!

Pytanie 1 z 10
Jakie miasto jest na zdjęciu?
Gdańsk, Gdynia czy Sopot?