Sparaliżowane Trójmiasto: Korki na Estakadzie Kwiatkowskiego! Powód? Upały!

i

Autor: Pixabay.com

Sparaliżowane Trójmiasto: Korki na Estakadzie Kwiatkowskiego! Powód? Upały!

2021-06-22 8:27

"Na wysokości ulicy Morskiej doszło do uszkodzenia", czego przyczyną miały być utrzymujące się w ostatnich dniach upały. Taki komunikat pojawił się wczoraj wieczorem (21.06) w mediach społecznościowych władz miasta. Co dokładnie się wydarzyło?

Estakada Kwiatkowskiego – ważne miejsce na drogowej mapie Trójmiasta. Wtorkowe (22.06) korki dały się we znaki wielu zmotoryzowanym.

„W związku z bardzo wysokimi temperaturami konieczne jest zamknięcie Estakady Kwiatkowskiego na wysokości ulicy Morskiej. Doszło do uszkodzenia.”

- komentował poniedziałek (21.06) wieczorem Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Czynny zostanie wyłącznie jeden pas w kierunku dzielnic północnych - tłumaczył samorządowiec, dodając przy tym, że więcej szczegółów poznamy dopiero kolejnego dnia.

We wtorkowy poranek w Trójmieście tworzą się potężne korki. Obwodnica w kierunku północnym stoi od Karwin aż do Matarni. Powodem jest tu zwężenie do jednego pasa jezdni prowadzącej w stronę Chyloni, między Karwinami a Chwarznem. Zjazd w dół ulicą Juliusza Słowackiego w Gdańsku również zajmuje zdecydowanie więcej czasu.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Utrudnienia mogą bowiem jeszcze trochę potrwać. Na godzinę 9:00 zaplanowana jest konferencja w tej sprawie.

Z sercem na pokładzie. W półtorej godziny ze Szczecina do Wrocławia