Rzucał kamieniami  w jadące samochody: najbliższe miesiące spędzi za kratkami

i

Autor: KMP Gdańsk

Rzucał kamieniami w jadące samochody: najbliższe miesiące spędzi za kratkami

2021-11-30 9:06

W ubiegły piątek kartuscy policjanci zatrzymali 32-latka, który rzucał kamieniami w samochody jadące drogą K-20. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruch drogowym i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W ubiegły czwartek dyżurny z Komisariatu Policji w Żukowie otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który rzuca kamieniami w samochody jadące „krajową dwudziestką”.

"Przed przyjazdem funkcjonariuszy mężczyzna zdążył się oddalić. Tego dnia jeszcze dwa razy. Następnego dnia dyżurny żukowskiej jednostki policji otrzymał podobne zgłoszenie. Tym razem świadkowie pobiegli za mężczyzną, który schował się w pobliskim domu i zamknął drzwi od wewnątrz"

- relacjonują policjanci. 

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, wywarzyli drzwi i zatrzymali 32-latka odpowiedzialnego za uszkodzenie sześciu samochodów.

Mężczyzna usłyszał zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruch drogowym. Na wniosek prokuratury w sobotę sąd zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Plan zdjęciowy filmu "Zomoza"