Chwarznieńska Witomino

i

Autor: Sławomir Okoń / gdynia.pl

Inwestycje drogowe

Przebudowa ulicy Chwarznieńskiej na Witominie. Ruszyły pierwsze prace

2023-03-27 8:40

Na pierwszy ogień - wycinka drzew. Rozpoczęły się prace przygotowawcze do przebudowy witomińskiego odcinka ulicy Chwarznieńskiej w Gdyni. Jak przekonują urzędnicy - kompleksowa wycinka jest niestety konieczna, ale później pojawi się mnóstwo nowych nasadzeń. Tymczasem przebudowa pełną parą ruszy z początkiem kwietnia.

Budowa ma być prowadzona niemalże na całym ciągu jednocześnie. Jeżeli byśmy działali tylko tak punktowo, to trudno byłoby w tym momencie zachować dość ambitny termin. Wstępnie można powiedzieć, że będą takie cztery etapy, które będą się co 2-3 miesiące zmieniały. Cała inwestycja to 14 miesięcy. Najciężej będzie na samym początku. Zbliżają się wakacje szkolne. Okres wakacji to zdecydowanie mniejszy ruch i wtedy te największe utrudnienia, kiedy będziemy chcieli pociągnąć te główne elementy prac do przodu

- mówi Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.

Kierowców czekają spore utrudnienia. Na górnym odcinku między Słoneczną a Hodowlaną na pewien okres drogowcy wprowadzą wahadło. Niżej będą objazdy.

Na pewno ulica Hodowlana będzie musiała przenieść na siebie część objazdu za główny element i ciąg ulicy Chwarznieńskiej. Ponadto ten ciąg od ulicy Hodowlanej do skrzyżowania przy centrum Witawa, nie będzie wyłączany w 100 proc., a przynajmniej takie jest założenie. Będzie możliwe przemierzenie tamtędy w czasie prac budowlanych np. za pośrednictwem autobusów komunikacji miejskiej czy też służb

- dodaje Jakub Ubych.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną też ulice Sosnowa i Promienna, a wzdłuż ul. Rolniczej powstanie droga rowerowa.

Marcin Gortat o Polish Heritage Night