Moneta z Robertem Lewandowskim

i

Autor: mat. prasowe

Robert Lewandowski na monetach kolekcjonerskich Mennicy Gdańskiej

2022-03-30 19:00

Numizmatyczny gol Roberta Lewandowskiego! Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej pojawił się na monetach kolekcjonerskich przygotowanych przez Mennicę Gdańską. Numizmaty ukażą się w dwóch wersjach.

- Dwuuncjowa, czyli ważąca 62,2 gramy oraz ważąca 1 kilogram. Obie z wstawką z wydruku 3D. Ta druga dosyć ciężka, ale wartościowa, na co naszym zdaniem pan Robert w pełni zasługuje. Moneta jest ze srebra próby 999, czyli srebra najwyższej próby. Monet dwuuncjowych będzie 3000, kilogramowych 200 sztuk - mówi Anita Kreft, kierownik operacyjny Mennicy Gdańskiej.

Moneta z Robertem Lewandowskim

i

Autor: mat. prasowe

Moneta ukaże się w drugiej połowie lipca, dziś ruszyła przedsprzedaż. Chętnych nie brakuje, bowiem w ciągu pierwszych dwóch godzin sprzedało się kilkaset sztuk. A to dopiero początek serii z Lewym.

- Robert Lewandowski będzie przedstawiony na kilku monetach, które będą ukazywały się co jakiś czas. Pierwsza moneta prezentuje jego talent, to jak się narodził w młodym piłkarzu. Na monecie dwuuncjowej widzimy kilka postaci młodego zawodnika, największą jest aktualna postać Roberta. Na monecie kilogramowej widzimy Roberta Lewandowskiego okazującego swój charakterystyczny gest radości, zwycięstwa - dodaje specjalistka.

Moneta w wersji dwuuncjowej kosztuje 1799 zł, kilogramowej - 14999 zł. Ich wartość może jednak szybko wzrosnąć wrost proporcjonalnie do zainteresowania.

Moneta z Robertem Lewandowskim

i

Autor: mat. prasowe