Śnieg w Gdańsku

i

Autor: Komenda Policji w Gdańsku

Pomorze pod śniegiem. Trudne warunki na drogach

2023-02-03 19:25

Intensywne opady śniegu na Pomorzu spowodowały utrudnienia w ruchu. Na drogach województwa pracuje ponad 170 pługów i pługosolarek. W regionie doszło do kolizji i wypadków.

Trudne warunki drogowe na Pomorzu

Po intensywnych opadach śniegu i śniegu z deszczem, które przeszły nad Pomorzem na drogach panują trudne warunki.

- Błoto pośniegowe zalega jeszcze na S6 w rejonie Słupska i Lęborka oraz na drodze krajowej nr 22 w rejonie Człuchowa i Starogardu Gdańskiego" - przekazał dyżurny PID GDDKiA Dawid Doruch.

Wskazał, że na głównych pomorskich drogach pracuje 46 pługosolarek i 18 pługów. Najwięcej pojazdów pracuje w rejonie Tczewa (14 pojazdów) i Gdańska (27 pojazdów).

Na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich wyjechało 114 pługów i pługopiaskarek. Dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku Janusz Cnota przekazał PAP, że najwięcej sprzętu pracuje w rejonie:

 • Pucka (27),
 • Lęborka (23),
 • Kartuz (20)
 • oraz Starogardu Gdańskiego (14).

Dziesięć pługów i pługosolarek pracuje w rejonie Chojnic. W powiecie gdańskim na drogi wyjechało 12 pojazdów. W Bytowie - 8.

Dyżurny podał, że w niektórych miejscach na Pomorzu, kierowcy ciężarówek mieli problemy z podjazdem.

Pomorskie: Utrudnienia na drogach

- Takie problemy były w rejonie Chojnic na drodze wojewódzkiej 221, a także na drodze wojewódzkiej nr 212 w kierunku Bytowa - powiedział Janusz Cnota.

Wciąż występują utrudnienia m.in. na obwodnicy Trójmiasta (S6), gdzie w piątek o godz. 16:30, między węzłem Karczemki a węzłem Lotnisko wywróciła się betoniarka. Poszkodowany został kierowca. Dyżurny PID GDDKiA Dawid Doruch poinformował, że nadal zablokowane są dwa pasy w kierunku Szczecina, a na czas podnoszenia betoniarki ruch w kierunku Łodzi zostanie wstrzymany.

Utrudnienia występują również na Trasie Kaszubskiej. Po godz. 14 między węzłem Luzino a węzłem Szemud doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

Doruch przekazał, że na czas wyciągania ciężarówki wstrzymano ruch w kierunku Gdańska.

IMGW w piątek wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Synoptycy wskazują, że w powiatach: lęborskim, wejherowskim, puckim, gdańskim, nowodworskim, malborskim, kwidzyńskim, starogardzkim, kościerskim, kartuskim, chojnickim oraz w Trójmieście przybędzie ok. 10 cm pokrywy śnieżnej.

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu obowiązuje w piątek do godz. 21.

Ponadto, synoptycy IMGW ostrzegają przed oblodzeniem. Ostrzeżenie pierwszego stopnia zostało wydane dla powiatów:

 • słupskiego,
 • lęborskiego,
 • kartuskiego,
 • bytowskiego,
 • chojnickiego,
 • kościerskiego
 • oraz starogardzkiego.

Synoptycy w przesłanym komunikacie wskazują, że prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu co spowoduje ich oblodzenie.

Ostrzeżenie obowiązuje od północy z piątku na sobotę, do godz. 7 rano w sobotę. (PAP)