śmiertelny wypadek

Policyjny pościg z tragicznym finałem. Nie żyją dwie osoby

2024-05-29 8:25

Dramatyczne sceny z udziałem policji i 16-letniego kierowcy samochodu osobowego rozegrały się dziś w nocy na drogach Wejherowa i Trójmiasta. Młodociany kierowca uciekał nocą przed policją, zginął po uderzeniu samochodem w drzewo. Pasażer po ciężkiej walce o jego życie, zmarł w szpitalu.

W 20 minut z Wejherowa do Gdańska

Do wypadku doszło w nocy z wtorku na środę na Alei Zwycięstwa w Gdańsku. Nastolatek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i uciekał. Pościg zaczął się w Wejherowie i zakończył w Gdańsku. Auto, którym uciekał nastoletni obywatel Ukrainy jechało przez główną arterię Trójmiasta ze średnią prędkością 150-160 km/h.

W nocy z wtorku na środę piętnaście minut po północy w Wejherowie policjanci ruchu drogowego przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej pojazdu marki Audi A4, którego kierujący nie zastosował się do wydawanych sygnałów, przyspieszył i odjechał w kierunku Redy. Kierujący uciekał z dużą prędkością ulicami Gdyni, Sopotu a następnie Gdańska, gdzie stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo, pojazd dachował.

- poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska

Dwie ofiary śmiertelne

Kierujący audi pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu. 16-latek uciekając nocą przed policją, zginął po uderzeniu samochodem w drzewo. 17-letni pasażer zmarł w szpitalu.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora, a obecnie prowadzą szczegółowe ustalenia, które pozwolą na wyjaśnienie jego okoliczności

- dodaje Karina Kamińska 

GALERIA: W 2024 roku niektóre banknoty tracą ważność. Wzory pieniędzy

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.