Polanka Redłowska

i

Autor: Facebook.com/Sopocka Szkoła Wyższa Polanka Redłowska

Polanka Redłowska w Gdyni nie zostanie sprzedana! Wojciech Szczurek: „To nasze wspólne dobro”

2022-01-18 13:54

Zamiast hotelu z basenem - zielona przestrzeń dla mieszkańców. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek ogłosił we wtorek że wbrew wcześniejszym planom samorządu nie zgodzi się na zabudowanie fragmentu Polanki Redłowskiej. – To nasze wspólne dobro – mówił podczas briefingu włodarz miasta.

– Moja decyzja to decyzja, która eliminuje możliwość zabudowy Polanki Redłowskiej – zaznaczył Wojciech Szczurek. – Uważam, że to prawdziwy skarb naszego miasta. Teren, który gdynianie kochają. Nie bez powodu – to zielone płuca w samym centrum miasta, w dodatku tuż obok morza. Wiele pokoleń świętowało tu urodziny, ukończenie szkoły czy obronę dyplomu. Dla innych z kolei to tradycyjne miejsce świątecznego spaceru. Tak powinno pozostać na zawsze – podkreślał prezydent Gdyni.

Podczas briefingu głos zabrała także Marika Domozych, przewodnicząca Komisji Planowania Przestrzennego i Strategii Rady Miasta Gdyni.  – To ważny element naszych proklimatycznych działań, które prowadzimy od kilku lat i które będziemy rozwijać oraz intensyfikować – zaznaczyła.  

Decyzja prezydenta Gdyni jest sporym zaskoczeniem dla społeczników, którzy w piątek, w sprawie Polanki Redłowskiej mieli ruszyć ze specjalnymi konsultacjami dla mieszkańców.

– Prawdopodobnie jest to najlepsza decyzja w perspektywie zmian klimatu, które nadchodzą. Konsultacje, mimo decyzji prezydenta i tak się odbędą. Chcemy dalej działać, to temat nas wszystkich – dodała Martyna Regent z Miasta Wspólnego.

Odpowiednie zapisy do planu zagospodarowania przestrzennego, zgodnie z deklaracją prezydenta, mają być wprowadzone do końca roku.