Psychologia

Po tym rozpoznasz psychopatę. Lubią specyficzną rzecz

2024-05-19 18:03

Szacuje się jedna na sto osób wykazuje cechy psychopaty, choć nie oznaczają one, że się nimi staną. Okazuje się, że smak potraw ma znaczenie. Naukowcy zbadali, jakie smaki lubią osoby ze skłonnościami psychopatycznymi.

Psychopatia to zaburzenie osobowości, które charakteryzuje się aroganckim i kłamliwym stylem obycia. Obecnie według klasyfikacji chorób i zaburzeń psychicznych rozróżniamy zaburzenia psychopatyczne od zachowań antyspołecznych. Jak się okazuje, tylko 30 proc. pacjentów zdiagnozowanych w ramach antyspołecznego zaburzenia osobowości wykazuje zachowania psychopatyczne. Jednak aż 80 proc. psychopatów spełnia kryteria antyspołecznego zaburzenia osobowości

Hervey Cleckley stworzył listę 16 cech opisujących osobę, u której stwierdza się psychopatyczne zaburzenie osobowości. Wszystkie spisaliśmy w galerii poniżej. 

Jak rozpoznać psychopatę? Smak ma znaczenie

Naukowcy z Innsbrucka przeprowadzili badania, które potwierdziły, że osoby ze skłonnościami do zachowań psychopatycznych lubią konkretny smak potraw. Podczas badania przepytania 1000 osób na temat preferowanych przez nich posiłków i smaków. Następnie przeprowadzono u nich test osobowości. Jak wykazano, osoby te lubią smak gorzki. Ich ulubiona żywność to: czarna kawa, tonik, rzodkiewka i seler.

Ponadto, osoby ze skłonnościami psychopatycznymi są szczegółowe. Zwracają uwagę na drobiazgi i precyzyjnie wykonują zadania oraz dużo kłamią.

GALERIA: W tych miastach bierze się najwięcej rozwodów w Polsce

Świadek nagrał kierowcę ciężarówki. Tirowiec nie uniknie kary
Listen on Spreaker.