Moda na piegi powróciła
Choć jeszcze jakiś czas temu ciemne kropki na twarzy czy skórze nie były powodem do dumy, dużo się w tym temacie zmieniło. Teraz coraz więcej kobiet marzy o tym, żeby je mieć. Pojawiło się coraz więcej sposobów na to, aby pokreślić naturalne piegi, które posiadamy - rozświetlacze, specjalne podkłady. Problem pojawia się w momencie, kiedy mimo panującej mody na piegi - nie posiadamy ich. Okazuje się, że i w takim przypadku jest rozwiązanie.
Permanentne Piegi. Na czym polega zabieg?
Jak czytamy na blogu nemezink.pl, klienci salonów tatuażu coraz częściej dopytują o permanentne piegi, w związku z czym zabieg ten wszedł na stałe do oferty niektórych lokali.
Procedura przygotowania zarówno stanowiska, jak i klienta do zabiegu permanentnych piegów obejmuje wykonanie wstępnego rysunku i przygotowanie mikstury kolorów. Tatuażysta zazwyczaj sięga po barwy spójne z odcieniem i pod tonem skóry, aby permanentne piegi wyglądały jak najbardziej naturalnie. Zazwyczaj mikstura tuszy zawiera odcienie brązu, rudości czy złota. Prawidłowo wykonane permanentne piegi wyglądają bardzo naturalnie; są półtransparentne, jednak nie oznacza to, że mniej trwałe niż normalny tatuaż! Gdyby plamki były zbyt ciemne wówczas wyglądałyby jak wągry lub naklejki, a przecież nie o to chodzi!
- czytamy.
Polecany artykuł:
Za podążanie za najnowszymi trendami trzeba jednak swoje zapłacić. Ceny za wykonanie piegów permanentnych wahają się od 500 zł do nawet tysiąca. Po miesiącu od wykonania tego rodzaju makijażu permanentnego zaleca się powtórzenie całej procedury, mające na celu dopigmentowanie. Efekt utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy, po tym czasie permanentne piegi powinny zniknąć - podaje Dzień Dobry TVN.