policja

i

Autor: KMP Gdańsk

Oszust Michał grasuje na dworcach w Gdańsku i Sopocie. Prosi pasażerów o pożyczkę, której nigdy nie oddaje

2021-12-15 15:52

Jest uprzejmy i nie wzbudza podejrzeń. Prosi o pożyczkę, a potem… przepada bez śladu. Na dworcach w Trójmieście grasuje oszust – w ciągu ostatnich tygodni jego ofiarą padło kilka osób. Policja w Gdańsku już zajmuje się tą sprawą.

Za każdym razem motyw jest ten sam. Mężczyzna, który przedstawia się jako Michał, podchodzi do pasażerów i twierdzi, że nie działa mu karta płatnicza, po czym prosi o pożyczenie pieniędzy na bilet. -Do komisariatów na Przymorzu i we Wrzeszczu wpłynęły dwa takie zgłoszenia. Pokrzywdzeni informowali, że pożyczyli obcemu mężczyźnie pieniądze, a potem ich nie odzyskali. Czynności w tej sprawie były prowadzone w kierunku przestępstwa oszustwa - mówi podinsp. Magdalena Ciska z KMP Gdańsk. Podobne zdarzenia miały miejsce w Sopocie. Policjanci apelują, by zachować czujność w kontaktach z przypadkowo spotkanymi osobami i nie pożyczać im pieniędzy.

Na Facebooku powstała grupa, na której pasażerowie wzajemnie ostrzegają się przed oszustem. Według opisów internautów, mężczyzna ma ok. 30 lat, jest wysoki i szczupły.