500 plus na psa

i

Autor: Pixabay.com

500 plus

Nowe 500 plus na psa i kota! Kto może skorzystać? Kiedy wypłaty?

2024-03-31 14:19

Te dofinansowania będą prawdziwym hitem! Otrzymać można nawet i 500 złotych dla czworonoga. Co należy zrobić, żeby dostać "500 +" na psa lub kota? To bardzo proste! Podpowiadamy, kiedy wypłaty jednorazowego świadczenia!

500 plus dla psa, co trzeba zrobić?

Każdy, kto ma ukochanego pupila w swoim domu wie, że jego utrzymanie to spory koszt. Jedzenie, weterynarz czy choćby zabawki, które jak wiemy kupowane są często w dużych ilościach, potrafią uderzyć w nasz portfel. Z pomocą przychodzą gminy i miasta, które oferują stuprocentowe dofinansowanie zabiegów kastracji i czipowania psów, oraz kotów.

Co zrobić, by dostać 500 plus dla psa?

Koszt takich zabiegów niekiedy sięga nawet 500 zł. Dofinansowanie żartobliwie można zatem określić mianem "500 +" na pupila. Jak je otrzymać? 

Dofinansowanie dla psa i kota. Jak je otrzymać?

Jak zaznacza Gazeta.pl, warunki, jakie muszą spełnić zarówno właściciele, jak i zwierzęta, mogą się różnić w zależności od konkretnego urzędu.

W przypadku psów i kotów jest to zazwyczaj minimalny wiek (6 miesięcy) oraz brak przeciwwskazań do znieczulenia ogólnego. Jeśli chodzi o właścicieli, najczęściej muszą posiadać dowód poświadczający zamieszkanie danego obszaru, dokumenty, że odprowadzają podatki w danym mieście czy gminie, lub status studenta lokalnej uczelni.

- czytamy. 

Czy 500 plus na psa i kota to Fake News?

Gdy uda się spełnić wszystkie wymogi, można liczyć na pełne dofinansowanie zabiegu. Wiele urzędów oferuje więcej niż jeden zabieg, w przypadku niektórych obowiązują limity.

Należy jednak pamiętać, że niestety nie wszystkie samorządy w Polsce prowadzą takie akcje. Żeby mieć pewność, czy dana gmina czy miasto może dofinansować konkretny zabieg, warto zajrzeć na stronę internetową swojego urzędu, albo zadzwonić, by dowiedzieć się, czy oferowane jest dofinansowanie.

Będzie podwyżka 500 PLUS?

Minister zabiera głos. Posłuchaj!

Listen on Spreaker.
Sonda
Organizujecie urodziny swoim pupilom?

GALERIA: Supeł - pies do zadań specjalnych. Pomorska Policja pokazuje czworonożnego funkcjonariusza

Pomorskie. Daniele walczą w Kosakowie