Nadlatują podniebne akrobacje: W najbliższy weekend niebo opanują piloci

i

Autor: gdynia.pl

Nadlatują podniebne akrobacje: W najbliższy weekend niebo opanują piloci

2021-08-19 14:29

W najbliższy weekend, 21 i 22 sierpnia na lotnisku w Kosakowie odbędzie się wydarzenie, podczas którego niebo opanują piloci i wyjątkowe maszyny. Lotos Gdynia Aerobaltic zawita do miasta z morza i marzeń po raz czwarty. Jak zawsze można się spodziewać mnóstwa efektownych akrobacji.

W powietrzu zaprezentują się śmigłowce, samoloty odrzutowe i turbośmigłowe, grupy akrobacyjne oraz piloci indywidualni. Z kolei na ziemi będzie można zobaczyć wystawy statyczne. Te wspaniałe maszyny zazwyczaj są poza zasięgiem miłośników obserwowania powietrznych ewolucji. Można podziwiać je jedynie przez lornetki, obiektywy aparatów fotograficznych czy zza szyby tarasów widokowych na lotniskach. Podczas Lotos Gdynia Aerobaltic będzie można dotknąć legendarnych maszyn, usiąść w ich kokpicie oraz docenić piękno detali.

To największe pokazy lotnicze w tej części Europy. Do tej pory przyciągnęły 750 tys. widzów. Jak dotąd miłośnicy podniebnych akrobacji mogli podziwiać ponad 300 statków powietrznych z całego świata.

Tym razem gdyńskie niebo opanują piloci, którzy usiądą za sterami takich samolotów i śmigłowców, jak: AS 39 Gripen, F-16 czy W-3 WARM, czyli popularnej Anakondy, a także wielu innych, które na co dzień stacjonują w jednostkach wojskowych rozproszonych po całym globie.

Jak kupić bilety?

Bilety są do nabycia na stronie tobilet.pl. Jakie są ceny wejściówek jednodniowych? Bilety ulgowe kosztują 30 zł ( dla dzieci 3. roku życia – wstęp bezpłatny), normalne – 40 zł, rodzinne (dla posiadaczy Karty Mieszkańca) – 70 zł. Wjazdówka na parking – 15 zł.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę pokazy będą się odbywać w godz. 10:00-18:00.

Tak policja kontroluje odległość między pojazdami