Rozbiórka klubu Pokład, 28 kwietnia 2023

i

Autor: Monika Czekańska

Życie miasta

Na tym parkiecie bawiły się tłumy. Kultowy Pokład zrównany z ziemią. Zobacz galerię

Nocne życie w tym miejscu już się skończyło. W centrum Gdyni pustoszeją kolejne tereny. Nie ma już śladu po charakterystycznym namiocie, pod którym bawiły się przez lata tłumy imprezowiczów. Po 22 latach swój żywot zakończył legendarny klub Pokład i zielona Tawerna. Koniecznie zobacz galerię.

Klub Pokład w Gdyni przestał istnieć. Trwa wyburzanie

Lokale wzdłuż Skweru Kościuszki: przy Al. Topolowej i ul Jana Pawła II  w Gdyni zaczęły znikać już z końcem 2022 roku. Powodem są zmiany jakie czeka centrum miasta. Teren, na którym kiedyś znajdowało się wesołe miasteczko, a później lokale zostanie zagospodarowany przez dewelopera. Nieoficjalnie mówi się o ekskluzywnym hotelowcu, który stanie w tym miejscu. Z końcem kwietnia teren jest już praktycznie wyczyszczony do nowej inwestycji.

NA miejscu pracują koparki, a wszystko jest pakowane do kontenerów i wywożone. Za chwilę po kultowych miejscach nie zostanie śladu.

Kultowy Pokład znika z mapy miasta

Wyburzony został charakterystyczny namiot, pod którym odbywały się imprezy taneczne czyli klub Pokład. Kolejny lokal - Tawerna jest w trakcie rozbiórki. Właściciel obu miejsc przeniósł działalność do budynku w sąsiedztwie. Prowadzone tam Kandelabry zamienił na zieloną Tawernę. W tym miejscu od maja ma ruszyć nowe życie restauracji, a w weekendy - klub muzyczny. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Gdyński Klub Pokład zrównany z ziemią