Widok rowerów MEVO na stacjach może powrócić

i

Autor: Patryk Rosiński Widok rowerów MEVO na stacjach może powrócić

Na powrót Mevo poczekamy dłużej. Uwzględniono odwołanie firmy Nextbike Polska

2021-03-24 17:17

Mieszkańcy Pomorza mogą dłużej poczekać na powrót roweru Mevo. Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła zastrzeżenia Nextbike Polska SA. dotyczące procedury przetargowej na nowego operatora.

Spółka NB Tricity, zależna od Nextbike Polska, była już operatorem systemu Mevo. 2 lata temu, po kilku miesiącach działania systemu na Pomorzu, firma ogłosiła upadłość. Obszar Metropolitalny Gdańsk - Gdynia - Sopot nie chciał dopuścić Nextbike Polska do przetargu zarzucając jej nierzetelność.

- Na razie za wcześnie na decyzję o dalszych ruchach - mówi Alicja Mongird, rzeczniczka Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. - Wyrok wraz z uzasadnieniem wpłynął do nas dopiero we wtorek. Rozprawa odbyła się 1 marca. Nasi prawnicy analizują dokumenty - dodaje.

Oznacza to kolejne wydłużenie procedury. Do tej pory w przetargu miały brać udział dwie inne firmy. Oferty można zgłaszać do 8 kwietnia.

- Byliśmy gotowi na zaproszenie wykonawców do składania ofert już we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy też Nextbike Polska w restrukturyzacji, po raz pierwszy złożył odwołanie, co wydłużyło procedury - dodaje Alicja Mongird.

Nextbike Polska odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej już po raz drugi. Korzystna dla firmy decyzja Izby oznacza mniejszy wpływ Obszaru Metropolitalnego na ocenę zaproponowanych rowerów.