Molo w Sopocie tylko po kupnie biletu

i

Autor: sopot.pl

turystyka

Na molo w Sopocie nie wejdziesz już za darmo. Ile kosztuje wstęp?

Molo w Sopocie to jedna z największych atrakcji turystycznych w mieście. Kto odwiedza Trójmiasto, chce też stanąć na molo. Poza sezonem można to zrobić bezpłatnie. W sezonie, trzeba płacić. Ile zapłacicie za bilet wstępu na molo w Sopocie?

Molo w Sopocie

Jak podaje Urząd Miasta w Sopocie, roczny koszt utrzymania mola to około 5 milionów złotych. Co roku powraca również dyskusja oceniająca, czy molo nie powinno być płatne iw jakim terminie. Urząd swoi na stanowisku, że w sezonie trzeba płacić, a poza nim - jest za darmo. "Sezon' turystyczny to jednak pojęcie względne i co roku cennik zaczyna obowiązywać w innym terminie. W 2024 roku na molo w Sopocie wejdziemy za darmo tylko do połowy kwietnia. Wciąż trwają jednak dyskusje czy molo nie powinno być płatne przez 12 miesięcy i kto ma prawo do darmowego wstępu.

Godziny otwarcia molo w Sopocie

Molo jest dostępne całodobowo, siedem dni w tygodniu, również we wszystkie dni wolne. Nie zawsze można jednak wejść na nie „za darmo”. Sezon na płatne molo w Sopocie rozpoczyna się wcześniej niż tradycyjny sezon nad morzem. Molo staje się płatne od 12 kwietnia 2024 roku. Ta data, co roku się zmienia. Kolejny raz za darmo na molo będzie można wejść przez całą dobę w październiku. Przez najbliższe miesiące można jednak zwiedzić je za darmo, ale tylko w określonych godzinach. 

Kto ma bezpłatny wstęp na molo?

Bezpłatny wstęp na molo w Sopocie przez cały rok mają mieszkańcy, którzy posiadają nową Kartę Sopocką. Za darmo na molo wchodzą też dzieci do 3 roku życia oraz osoby z niepełnosprawnością do 26 roku życia. Na zniżkę mogą liczyć posiadacze Karty Turysty którą można wykupić w Sopockiej Organizacji Turystycznej oraz wycieczki. Przysługuje wówczas zniżka.

Ile kosztują bilety na molo w Sopocie?

Cennik molo w Sopocie 2024 nie zmienił się w tym roku. Ceny biletów to 10 złotych za bilet. Do tego liczne ulgi dla rodzin, dzieci i osób niepełnosprawnych. 

Molo w Sopocie CENNIK 2024

 • Bilet normalny 10,00 złotych
 • Bilet ulgowy (dla dzieci od 3 do 16 roku życia) 5,00 złotych
 • Bilet rodzinny 2+1 21,00 złotych
 • Bilet rodzinny 2+2 22,00 złote
 • Bilet rodzinny 2+3 23,00 złote
 • Osoba z niepełnosprawnościami do 26 roku życia - bezpłatne
 • Opiekun OzN - 5,00 złotych
 • Dzieci do 3 roku życia - bezpłatne
 • Osoby posiadające Kartę Sopocką (nową) - bezpłatnie
 • Osoby powyżej 70 roku życia - 8,00 złotych

Od kiedy wstęp na molo jest płatny?

Wstęp na molo w Sopocie jest płatny od 12 kwietnia 2024 w wybranych godzinach, w szczycie sezonu - przez całą dobę. 

 • od 12 kwietnia do 30 kwietnia w godzinach od 8.00 do 20.00 codziennie,
 • od 1 maja do 21 czerwca: w godzinach od 8.00 do 20.00 (od niedzieli do czwartku) i w godzinach od 8.00 do 22.00 (piątek-sobota),
 • od 22 czerwca do 31 sierpnia: wstęp na molo w Sopocie jest płatny całodobowo,
 • od 1 września do 30 września: w godzinach od 8.00 do 20.00.

Molo w Sopocie

Molo w liczbach

Cała konstrukcja Sopockiego molo ma w sumie 511,5 metra z czego 458 metrów prowadzi nad wodą, a pozostały fragment nad plażą;

Najszersza część Mola, która znajduje się w całości nad plażą nazywana jest patelnią; W szczycie Mola odchodzi od niego boczna odnoga zwana Ostrogą, która ma 132 metry długości i 5,5 metra szerokości;Szerokość mola waha się od 10 metrów do 26 metrów, nie wliczając dolnych pomostów służących do cumowania jednostek pływających;Konstrukcja drewniana bazuje na palach sosnowych o średnicy od 30 do 60 cm wbitych w dno na głębokość od 5 do 12 metrów Podkład pomostu tworzą deski sosnowe o grubości 6 cm, szerokości 15 cm i długości od 440 do 780 cm

GALERIA: Jakie jest najdłuższe molo w Polsce? Sopot dopiero na trzecim miejscu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Top of the Top Sopot Festival 2023