Młode gdynianki z Mistrzostwem Polski. Zdobyły puchar w kategorii 'trójek'

Autor: Pixabay.com

sport

2023-09-14 14:11

Za nami Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Zawody wygrały gdynianki z UKS Gdyńska Akademia Siatkówki.

W 29. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving wzięło udział blisko 47 tys. osób. Przygotowano kategorie w drużynach 2,3 i 4.

W zawodach nie zabrakło gdyńskich akcentów. W zmaganiach wzięły udział dwie drużyny z Uczniowskiego Klubu Sportowego Gdyńska Akademia Siatkówki.

Jedna z drużyn zajęła 14 miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast podium zdobył skład: Zuzanna Lange, Hanna Ryngwelska, Wiktoria Kaczor, Zuzanna Ćwiklińska, pod opieką trenera Przemysława Surażyńskiego. Zuzanna Lange, Hanna i Wiktoria na co dzień są uczennicami znanej ze sportowych sukcesów Szkoły Podstawowej nr 44 im. Obrońców Wybrzeża. Zuzanna Ćwiklińska pochodzi natomiast z Chełmna (województwo kujawsko-pomorskie) i na treningi do Gdyni dojeżdża. W ubiegłym roku dziewczęta zostały wicemistrzyniami Polski w tych samych mistrzostwach

- informuje portal gdynia.pl.

Zwycięskie drużyny otrzymały m.in. pamiątkowy puchar, medale, voucher na wyjazd na siatkarski weekend dla drużyny podczas Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich kobiet Paryż 2024, który jest rozgrywany w Łodzi.

Koncert Sanah w Trójmieście! Na Polsat Plus Arenie Gdańsk zjawiły się tłumy

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Pomorskie: Zmiany na mapie Polski. Gdańsk i Gdynia największymi miastami w Polsce