opec rury

i

Autor: Nadesłane OPEC zakończył dwie istotne inwestycje

Mieszkańcy pięciu gdyńskich dzielnic przez tydzień nie będą mieli ciepłej wody w kranach

2021-06-02 20:00

Brak ciepłej wody w aż pięciu dzielnicach Gdyni! Zmiany od poniedziałku (07/06) dotyczyć będą mieszkańców Witomina, Dąbrowy, Karwin, Małego oraz Wielkiego Kacka. Przerwa związana jest z podłączaniem do miejskiej sieci ciepłowniczej mieszkańców z Chwarzna i Wiczlina.

"Wybudowaliśmy fragment sieci, który musi zostać podłączony do miejskiego systemu ciepłowniczego. Niestety, budowa tej naszej sieci w tym terenie nie pozwala na wykonanie obejścia, bajpasów czy też pierścienia. Dlatego też ci mieszkańcy będą odcięci od ciepła. Przerwa nastąpi już w późnych godzinach wieczornych z niedzieli na poniedziałek, natomiast powrót ciepła planujemy na sobotę (12/06)" - informuje Iwona Kozłowska, rzecznik OPEC Gdynia.

Rzeczniczka dodaje, że jeśli prace uda się wykonać szybciej, to na pewno poinformują o tym mieszkańców. Do tego czasu nie warto samemu sprawdzać czy ciepła woda wróciła.

"Zawsze apelujemy do naszych odbiorców, a teraz właśnie do odbiorców z tych pięciu dzielnic Gdyni, aby nie odkręcali kurków z ciepłą wodą, ponieważ niepotrzebnie zakłóca to potem rozliczenia za ciepło"

Koszt podłączenia Chwarzna i Wiczlina do miejskiej sieci ciepłowniczej wynosi 26 milionów złotych, z czego około 6 milionów współfinansowane jest ze środków unijnych.

Porwałem córkę żeby ją leczyć