Michał Kassin wychował się na pomorskiej wsi. To tu stawiał swoje pierwsze taneczne kroki

i

Autor: AKPA

Taneczne show

Michał Kassin wychował się na pomorskiej wsi. To tu stawiał swoje pierwsze taneczne kroki

Ich wyczyny na parkiecie śledzą tysiące widzów, a jury nie szczędzi im pochwał. Michał Kassin i Roksana Węgiel to jedna z najlepszych par tej edycji „Tańca z Gwiazdami”. Jednak mało kto wie, skąd pochodzi tancerz. A Michał Kassin wychował się we wsi na Pomorzu – „To nasz ziomek!”.

W obecnym sezonie programu “Tańca z Gwiazdami”, Michał Kassin w parze z Roksaną Węgiel zachwycają widzów. Ich taneczne popisy zadziwiają również jury, którzy z każdym odcinkiem dają im wysokie noty.

Michał Kassin debiutuje w programie, choć tancerzem jest od wielu lat. Jakie były jego początki? Tancerz wychował się we wsi w gminie Pszczółki (województwo pomorskie). To tutaj stawiał swoje pierwsze kroki w tańcu.

Ta (edycja – przyp. red.) jednak jest wyjątkowa. Dlaczego? Bo występuje w niej z ogromnymi sukcesami nasz "ziomek" Michał Kassin! Pierwsze taneczne kroki "stawiał" w naszej Gminie Pszczółki. To właśnie tutaj rozwijał swoje zainteresowania i udowodnił, że chcieć znaczy móc

– mówi Maciej Urbanek, wójt gminy Pszczółki.

Na instagramowym profilu Michała Kassina pojawiło się nagranie, na którym widać jedną z pierwszych jego choreografii. 15 lat później odwzorował ją w programie z Roksaną Węgiel.

Z informacji dostępnych w internecie, można przeczytać, że Michał Kassin w 2018 roku reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Gruzji. Tańczy na największych festiwalach na świecie, w tym na słynnym Blackpool Dance Festival w Anglii. Od 2022 roku jest częścią zespołu w Teatrze Muzycznym w Gdyni, kiedy to zadebiutował w spektaklu „Chłopi". Ponadto zobaczymy go również w spektaklach: „Hairspray”, „Mistrz i Małgorzata”, „Skrzypek na Dachu” czy „Wiedźmin”.

Czy to właśnie Michał Kassin wraz z Roksaną Węgiel zdobędą Kryształową Kulę? Na pewno mają na to sporą szansę!

GALERIA: Taniec z Gwiazdami - co się działo w odcinku 14.04?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

"Taniec z gwiazdami". Po eliminacji Krzysztof Szczepaniak miał do powiedzenia o Dagmarze Kaźmierskiej tylko jedno
Listen on Spreaker.