Maturzyści dali się nabrać i publikowali zdjęcia Z DURSZLAKIEM na głowie. Liczyli na przecieki maturalne!

i

Autor: canva/wykop.pl

Maturzyści dali się nabrać i publikowali zdjęcia Z DURSZLAKIEM na głowie. Liczyli na przecieki maturalne!

2022-05-06 12:14

To nie żart! Tegoroczni maturzyści licząc na przecieki maturalne publikowali swoje zdjęcia z... durszlakiem na głowie. Wszystko po to, aby dostać darmowy dostęp do przecieków z egzaminów. Cała akcja okazała się żartem, na który maturzyści nie pierwszy raz dali się nabrać.

Na facebookowym profilu popularnego serwis internetowy Wykop pojawiły się nietypowe zdjęcia, jak się okazało - tegorocznych maturzystów. Choć ciężko w  to uwierzyć, pozowali oni do zdjęcia z... durszlakiem na głowie. Okazuje się, że w ten sposób chcieli mieć dostęp do maturalnych przecieków. Ktoś po prostu obiecał im darmowy dostęp do przecieków z egzaminów w zamian za przesłanie takich dość nietypowych zdjęć. Nie trudno się domyśleć, że po wysłaniu zdjęć nie otrzymali oni jednak dostępu. To zwykły żart. Gdyby tego było mało - nie pierwszy taki.

Maturzyści desperacko poszukujący przecieków tegorocznych arkuszy egzaminacyjnych prędzej czy później natkną się na wpisy Wykopowiczów, którzy wymyślili fikcyjną stronę Mikroblog+. Jak tłumaczy portal Donald.pl, właśnie tam rzekomo znajdują się pytania i odpowiedzi, które pojawią się podczas tegorocznych matur.

Niczego się nie nauczyli z akcji sprzed roku

- komentują internauci. 

Okazuje się, że to nie pierwszy taki żart. Akcja jest powtarzana co roku i również w 2022 mamy pokaźną galerię maturzystów z wyjątkowym nakryciem głowy. W internecie pojawiają się również oferty oszustów, którzy oferują dostęp do odpowiedzi maturalnych. Trzeba jedynie wysłać SMS-a bądź też kliknąć link. W ten sposób oszuści wyłudzają pieniądze bądź też wgrywają wirusa.

Sonda
Czy matura 2022 z polskiego była trudna?
Co sądzą maturzyści z Nowego Sącza o egzaminie dojrzałości?