Magdalena Czarzyńska-Jachim kandydatką na prezydentkę Sopotu

i

Autor: Magdalena Czarzyńska-Jachim Facebook/canva

Wybory Samorządowe 2024

Magdalena Czarzyńska-Jachim kandyduje na prezydenta Sopotu. Znamy jej program wyborczy!

2024-04-05 14:33

Magdalena Czarzyńska-Jachim wystartowała w wyborach na prezydenta Sopotu. Wiemy, czym zamierza się zająć po objęciu urzędu.

Magdalena Czarzyńska-Jachim z poparciem Jacka Karnowskiego

Magdalena Czarzyńska-Jachim w niedzielę (18 lutego) ogłosiła, że będzie kandydowała na prezydentkę Sopotu w wiosennych wyborach samorządowych. Pełniąca funkcję prezydenta miasta wystartuje z Koalicji dla Sopotu. Kandydatkę poparli m.in. były prezydent kurortu Jacek Karnowski.

Samorząd daje możliwość tych osób, które je inspirują, realizację tych projektów które uznają za słuszne. ta sprawczość w samorządzie jest niezwykła. My to wiemy i my to robimy i dalej będziemy robić jako Koalicja dla Sopotu

Koalicja dla Sopotu jako komitet wyborczy składa się z polityków PO, PSL, Lewicy i Nowoczesnej. Kandydatka w swojej kampanii chce się skupić na zmianie kierunku, w którym rozwija się miasto.

Sopot jako europejski kurort. Jaki pomysł na miasto ma Magdalena Czarzyńska-Jachim

- Na pewno chcemy europejskiego kurortu. Z dobrą infrastrukturą uzdrowiskową, która służy też mieszkańcom. Chcemy tych gości, bo turystyka jest wpisana w DNA miasta, ale na pewno musimy uregulować najem krótkoterminowy - dodała. 

W swoim wystąpieniu zapewniła, że będzie kładła nacisk na nowych mieszkańców miasta, także studentów. Zaznaczyła, że ważna będzie dla niej również kultura. Przy okazji ujawniła, że w czerwcu w Sopocie zostanie zorganizowany festiwal Dwa Teatry.

Kandydaci do sopockiej Rady Miasta z "Koalicji dla Sopotu Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim"

W niedzielę zostały zaprezentowane również listy kandydatów do sopockiej Rady Miasta z "Koalicji dla Sopotu Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim". Poza Czarzyńską-Jachim, która wystartuję z okręgu 1, na "jedynkach" w pozostałych trzech okręgach znaleźli się: Aleksandra Gosk, Piotr Bagiński i Grzegorz Wendykowski.

W nadchodzących wyborach na prezydenta Sopotu wystartuje Jarosław Kempa, wiceprzewodniczący Rady Miasta, który reprezentuje ruch miejski "Kocham Sopot", pełniąca funkcję prezydentki Magdalena Czarzyńska-Jachim, która wystartuje z "Koalicji dla Sopotu Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim" popieranej przez PO, PSL, Lewicę, Razem oraz Nowoczesną, Radny miejski PiS Paweł Petkowski,  Gabriel Oleszek, kapitan i pisarz, który kandyduje z poparciem Mieszkańców dla Sopotu, artystka Maria Lepczak-Wysocka z komitetu W imieniu Sopocian, a także Lechosław Cezary Wojtynowski z KWW "Trzecia Siła", emerytowany oficer Marynarki Wojennej i Straży Granicznej RP. 

GALERIA: Protest rolników w Pomorskiem. Blokady na drogach krajowych i w centrum Gdańska

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Top of the Top Sopot Festival 2023